Zamknij

Kobiety spod tych znaków zodiaku są złymi matkami. Ich dzieci często zrywają z nimi kontakt

21.01.2021 09:38
Toksyczna matka
fot. Shutterstock

Masz trudną relację z matką? A może sama nią jesteś i masz wątpliwości, czy dobrze radzisz sobie w tej roli? Zobacz, co ma na ten temat do powiedzenia astrologia.

Toksyczne matki potrafią skrzywdzić dziecko na całe życie. Bywają kontrolujące, krytyczne, a nawet skłonne do przemocy. Jak sobie z nimi radzić i jak nie stać się jedną z nich? Może w tym pomóc znajomość znaków zodiaku.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach są najlepszymi matkami. Tworzą z dzieckiem niesamowitą więź

Kobiety spod tych znaków zodiaku to toksyczne matki

Kobiety spod tych znaków zodiaku mają trudność w nawiązaniu więzi ze swoim dzieckiem i są toksycznymi matkami:

Skorpion

To najbardziej kontrolujący i skłonny do manipulacji znak zodiaku. Jest tak zaborczy, że uważa członków rodziny niemal za swoją własność. Matka Skorpion rozkazuje swojemu dziecku i narzuca mu swoją wolę. Co więcej, w jej odczuciu ma do tego pełne prawo.

Jeśli syn lub córka okazuje nieposłuszeństwo, kobieta spod tego znaku postanawia uciec się do szantażu. Bywa też agresywna. Dzieci kobiety Skorpiona żyją w nieustannym strachu.

Wodnik

Kobieta Wodnik jest wiecznie nieobecna myślami. Sama jako dziecko żyła w swoim świecie, izolowała się od otoczenia i nie widziała potrzeby, żeby z kimkolwiek rozmawiać. Dlaczego więc miałaby teraz zadawać sobie trud, by poznać charakter swojej pociechy?

Matka spod znaku Wodnika jest chłodna i nieprzystępna. Jej dziecko czuje, że nie może jej o niczym powiedzieć - nie jest zainteresowana jego przeżyciami. Rzadko myśli o tym, by spełniać jego potrzeby. Czuje się przez nią odrzucone i wyrasta w poczuciu, że nie zasługuje na niczyją miłość.

Byk

Podczas gdy mężczyzna spod tego znaku jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych ojców w całym zodiaku, matka Byk to według astrologów istny koszmar. Jest skłonna do wielu toksycznych zachowań - często nadmiernie poświęca się dla swojego dziecka, wyręcza go i wydaje na niego pieniądze jedynie po to, by później mu to wypominać i wymagać od niego wdzięczności.

Chciałaby być wynoszona na piedestał, ciągle jest jej mało pochwał i świadectw oddania ze strony dziecka. Często robi w domu sceny, bywa zazdrosna o pozycję ojca i uważa, że nikt jej nie docenia. Syn lub córka pani Byk szybko uczą się, że każdy dowód jej miłości ma na celu uzależnienie ich od siebie i zdobycie nad nimi kontroli.

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? Wynik tego testu zdradza, czy byłabyś dobrą matką

Opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?