Zamknij

Znaki zodiaku i przypisane do nich zwierzęta. Sprawdź, jakie stworzenie do ciebie pasuje

18.11.2021 12:43

Jakim zwierzęciem jesteś na podstawie twojego znaku zodiaku? Zobacz, które zwierzę najbardziej odzwierciedla twój charakter.

Tygrys
fot. Shutterstock

Niektóre znaki zodiaku mają do siebie przypisane symbole zwierząt - tak jak Byk, Koziorożec czy Lew. Jednak według wierzeń duchowych wszyscy mamy swojego przewodnika w świecie natury. Poznaj swoje zwierzę i sprawdź, co o tobie mówi.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najgorzej znoszą rozstania. Długo noszą w sobie urazę

Znaki zodiaku i przypisane do nich zwierzęta

Astrologia przypisuje każdemu z nas określone zwierzę. To nasz symbol opiekuńczy, który możemy również potraktować jako swojego duchowego przewodnika. Zwierzę mocy podkreśla ważne cechy naszego charakteru i pokazuje, w czym tkwi nasza największa siła.

Jakim zwierzęciem jesteś według astrologii?

Sprawdź, które zwierzę odpowiada cechom twojej osobowości:

 • Baran to znak zodiaku, któremu przypisany jest wilk. Jest niezależny, groźny, żyje w stadzie i wierzy w siłę gromady. Często jednak się buntuje - nigdy nie pozwala sobie rozkazywać.
 • Byk to niedźwiedź. Jest spokojny, ciut powolny, a w samotności najchętniej oddaje się wszelkim formom relaksu. Choć nie lubi się kłócić, lepiej go nie denerwować. Wygra każdą kłótnię.
 • Bliźniętakameleonami. Ich nastawienie do świata często się zmienia, choć wewnątrz pozostają takie same. Szybko reagują na wszystko, co dzieje się wokół nich. Umieją przystosować się do otoczenia. 
 • Rak to znak kojarzony z wydrą. Uwielbia przebywać w wodzie, najchętniej spędza czas z rodziną i przyjaciółmi, a jeśli się zakochuje - to na całe życie. Jest lojalny i oddany.
 • Lew to znak zodiaku, do którego przypisane są dzikie koty. Może przypominać lwa, tygrysa, pumę czy rysia. Posiada mocny charakter, bywa na zmianę drapieżny i skłonny do zabawy. Niektórzy się go boją.
 • Panna jest pszczołą. Żaden inny znak zodiaku nie ma tak silnie rozwiniętego poczucia obowiązku. Panna potrafi osiągać niebywałe sukcesy dzięki swojej pracy i determinacji.
 • Do znaku Wagi przypisany jest łabędź. To symbol artyzmu, poezji i wewnętrznej mocy. Ten znak zodiaku jest z natury spokojny, czuły wobec bliskich i często żyje w silnym związku z naturą.
 • Skorpion to pingwin. Ten znak zodiaku zawsze wie, czego chce. Najważniejsza jest dla niego rodzina. Potrafi wiele dla niej poświęcić i zawsze pozostaje lojalny.
 • Strzelec zawsze pozostaje niestrudzonym optymistą. Posiada barwną osobowość i wszędzie go pełno. Jednocześnie wyróżnia się pośród ludzi niezwykłą wrażliwością i empatią. Jego zwierzę to koliber.
 • Koziorożec to znak, któremu przypisany jest kruk. Jego mądrość i umiejętność rozwiązywania problemów pozwala mu przetrwać w każdych warunkach. Jest ambitny, zdyscyplinowany i godny zaufania.
 • Wodnik jest sową. Posiada niezwykłą inteligencję, wyróżnia się kreatywnością, ale ma tendencję do izolowania się od ludzi. Lubi samotność, bo czasem bywa nieśmiały.
 • Ryby to majestatyczny lis. Choć jest to zwierzę piękne i delikatne, jednocześnie kojarzy się z przebiegłością. Zodiakalne Ryby miewają dwa oblicza. Na co dzień są ciepłe i wrażliwe, ale mogą być też nieprzewidywalne.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?