Zamknij

Znaki zodiaku i przypisane do nich kraje. Sprawdź, jaki jest twój

24.11.2021 15:23
Ziemia
fot. Shutterstock

Włochy, Francja, a może Niemcy? Który kraj najbardziej pasuje do twojego charakteru przez wzgląd na znak zodiaku? Odpowiedź znajdziesz na liście poniżej.

Wszystkie znaki zodiaku są związane z określonymi symbolami. Mają do siebie przypisane zwierzęta, rośliny, żywioły czy kolory. Poznaj kraj swojego znaku i sprawdź, co o tobie mówi.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najgorzej znoszą rozstania. Długo noszą w sobie urazę

Znaki zodiaku i przypisane do nich kraje

Astrologowie uważają, że każdy kraj na świecie posiada swój znak zodiaku. Podobnie jest z ludźmi - wszyscy jesteśmy dopasowani do określonych miejsc na świecie. Nasze charaktery wskazują, gdzie powinniśmy mieszkać.

Jaki jest twój kraj według astrologii? Państwa na świecie i znaki zodiaku

Sprawdź, jaki kraj odpowiada cechom twojej osobowości:

 • Baran ceni sobie spontaniczność i dobrą zabawę. Potrafi cieszyć się życiem w każdym wieku. Na starość, zamiast całymi dniami przesiadywać w fotelu, wolałby tańczyć na ulicy. Jego kraj to Hiszpania.
 • Byk ceni sobie proste przyjemności. Najważniejsze są dla niego rodzina, dobre jedzenie i miła atmosfera w domu. Kiedy kocha, daje partnerowi namiętność i poczucie bezpieczeństwa. Jest bardzo lojalny. Jego kraj to Włochy.
 • Bliźnięta wybierają swobodny styl życia. Nie podążają za niczyimi nakazami i lekceważą przyjęte reguły. Nonszalancja to ich drugie imię. Nie mają też nic przeciwko wolnym związkom. Ich kraj to Francja.
 • Rak jest z natury miły i uprzejmy. Potrafi być niezwykle gościnny, pomocny i skłonny do poświęceń. Nadużywa jednak słowa "przepraszam". Jego kraj to Kanada.
 • Lew cechuje się wielką otwartością. Z natury jest tolerancyjny i uważa, że świat powinien być przyjaznym miejscem dla każdego z nas. Nie przeszkadzają mu różnice pomiędzy ludźmi. Inspirują go wszystkie kultury. Jego kraj to USA.
 • Panna ceni sobie porządek i dobrą organizację. Niektórym wydaje się przesadnie sztywna, ale to tylko pozory. Ceni sobie świeże, nowatorskie myślenie i lubi poznawać świat. Jej kraj to Niemcy.
 • Do znaku Wagi przypisany jest Meksyk. Nie lubi czuć się przygnębiona i przepada za kolorami. Sztuka zajmuje w jej życiu ważne miejsce. Jest miła i serdeczna, ale pod wpływem emocji może też pokazać swoją nieobliczalność.
 • Skorpion często się martwi i zawsze ma wrażenie, że jest w jakiś sposób zagrożony. Dużo pracuje, poświęca się dla innych. Łatwo zapomina o tym, co jest dla niego dobre. Jego kraj to Polska.
 • Strzelec to optymista. Potrafi uczynić swoje życie przyjemnym bez żadnego wysiłku. Nawet podczas najbardziej przygnębiających miesięcy w roku nigdy nie traci dobrego ducha i umie zadbać o własne samopoczucie. Ludzie świetnie się przy nim czują. Jego kraj to Dania.
 • Koziorożec jest pracowity i uporządkowany, lubi wyznawać w życiu określone zasady. Wyróżnia się niezwykłą inteligencją, a wiele osób postrzega go jako perfekcjonistę. W rzeczywistości jest jednak osobą odznaczającą się doskonałym poczuciem humoru. Jego kraj to Szwajcaria.
 • Wodnik nade wszystko ceni sobie wolność. Swobodny styl bycia, dobra zabawa i przebywanie w pobliżu tajemniczej dżungli to dla niego recepta na szczęście. Byle jak najdalej od żmudnej pracy i nudnych obowiązków. Jego kraj to Brazylia.
 • Ryby są serdeczne, przyjacielskie i otwarte. Ich życie często przypomina chaos - łatwo o wszystkim zapominają, gubią się w swoich planach, z dnia na dzień zmieniają zdanie w jakiejś sprawie. Mimo to wszyscy je uwielbiają i nikt nie ma do nich o to pretensji. Kraj Ryb to Turcja.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?