Zamknij

Znaki zodiaku i przypisane do nich kolory. Sprawdź, jaki jest twój

23.11.2021 13:57
Tęcza
fot. Shutterstock

Jaki kolor jest przypisany do osobowości twojego znaku zodiaku? Przekonaj się, jaka barwa najlepiej oddaje twój charakter.

Wszystkie znaki zodiaku są związane z określonymi symbolami. Mają do siebie przypisane zwierzęta, rośliny, żywioły i barwy. Poznaj kolor swojego znaku i sprawdź, co o tobie mówi.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najgorzej znoszą rozstania. Długo noszą w sobie urazę

Znaki zodiaku i przypisane do nich kolory

Astrologia przypisuje każdemu z nas określoną barwę. Jest to zależne od tego, kiedy się urodziliśmy i jaki posiadamy znak zodiaku. Należący do niego kolor ma nas określony wpływ - dodaje nam energii, poprawia nastrój i wspiera psychikę. Podkreśla również najważniejsze cechy naszego charakteru.

Jaki jest twój kolor według astrologii? Kolory i znaki zodiaku

Sprawdź, jaki kolor odpowiada cechom twojej osobowości:

 • Baran jest porywczy i impulsywny. Należy do żywiołu Ognia, a jego planetą opiekuńczą jest Mars. Jego kolor to wyrazista czerwień. Symbolizuje odwagę, pewność siebie i namiętność. 
 • Byk to znak zodiaku związany z żywiołem Ziemi. Z natury jest dość spokojny i można na nim polegać. Nie oznacza to jednak wcale, że nie posiada mocnej osobowości. Jego kolor to ciemna zieleń.
 • Bliźnięta kochają przygody, często poszukują w życiu inspiracji i zawsze chcą dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i o innych ludziach. Nigdy nie tracą energii do działania. Ich kolor to żółty
 • Rak jest wrażliwy, lojalny i skłonny do melancholii. Przywiązuje się do ludzi i czasem kocha aż za bardzo. Brakuje mu wtedy odwagi, by powiedzieć, co naprawdę myśli. Jego kolor to jasnoniebieski.
 • Lew to znak zodiaku najsilniej związany ze Słońcem. Z natury jest optymistą i często nawet do późnej starości zachowuje w sobie dziecięcą radość. Nigdy nie traci nadziei. Jego kolor to złoty
 • Panna jest związana z kolorem beżowym. Potrafi dopasować się do każdej sytuacji, a w relacjach z innymi bywa milcząca i skromna. Choć wcale nie próbuje zwracać na siebie uwagi, przyciąga do siebie wielu ludzi.
 • Do znaku Wagi przypisany jest kolor różowy. Jest ona ciepłą, bezkonfliktową osobą, przy której każdy dobrze się czuje. Dzięki niej wielu ludzi nabiera wiary w siebie i dostrzega swoją wartość.
 • Skorpion jest skryty i tajemniczy. Odczuwa wiele silnych emocji, ale z nikim się nimi nie dzieli. Niemal przez całe życie trwa w zamyśleniu nad ważnymi dla niego sprawami, nie opowiadając nikomu o tym, co dzieje się w jego głowie. Jego kolor to szary.
 • Strzelec ma w sobie mnóstwo energii i radości. To urodzony podróżnik. Potrafi być inspiracją dla innych, dodaje im pewności siebie i zachęca do przekraczania granic. W jego obecności można się pozbyć nawet największych lęków. Jego kolor to pomarańczowy
 • Koziorożec jest jedyny w swoim rodzaju. Wymyka się wszystkim stereotypom, bo potrafi łączyć w sobie wiele sprzeczności. Ma mocną osobowość i twardo stąpa po ziemi, ale potrafi kochać i wie, jak dbać o bliskich. Jego kolor to czarny.
 • Wodnik to najbardziej kreatywny znak zodiaku. Ma w sobie wiele zrozumienia dla innych ludzi, nawet jeśli postępują oni w nieszablonowy sposób. W jego obecności czują się akceptowani dokładnie takimi, jakimi są. Jego kolor to turkusowy.
 • Ryby są miłe i łagodne, ale dość nieprzewidywalne. Często widzą i czują o wiele więcej niż inni. Dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji i silnie rozwiniętej empatii szybko orientują się w każdej sytuacji towarzyskiej. Ich kolor to fioletowy

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?