Zamknij

Jaki jest twój wiek mentalny? Wszystko zależy od twojego znaku zodiaku!

30.07.2020 11:21
Dwie młode, zwariowane dziewczyny w okularach przeciwsłonecznych
fot. Shutterstock

Jesteś ciekaw, czy twój rzeczywisty wiek zgadza się z wiekiem twojej osobowości? Podaj nam swój znak zodiaku, a powiemy ci, ile lat ma twoja dusza.

Często jest tak, że nasz faktyczny wiek nijak ma się do tego, ile lat ma nasza dusza. Jedni mogą czuć się o wiele młodziej niż w rzeczywistości podczas, gdy inni będą mieli o wiele starszą osobowość. Okazuje się, że dużo wspólnego z takim stanem rzeczy może mieć nasza osobowość, a dokładnie to, spod jakiego znaku zodiaku jesteśmy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to, pod jaką gwiazdą się urodziliśmy, ma ogromny wpływ na nasz charakter. Zobaczcie sami, jaki jest wasz wiek mentalny.

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku mają największą obsesję na punkcie porządku. To prawdziwi pedanci! 

Wiek mentalny a znaki zodiaku. Sprawdź, ile lat ma twoja osobowość

Sprawdź wiek mentalny dla swojego znaku zodiaku!

Zobacz także

Baran - 1-7 lat

Baran jest bardzo upartym znakiem zodiaku, ale też jednym z najbardziej dziecinnych. Bywasz naiwny i wydaje ci się, że wszystko ci się należy. Jeżeli czegoś nie dostajesz, po prostu strzelasz focha. W pewnych sprawach nigdy nie dorośniesz.

Byk - 7-14 lat

Byk jest osobą, która wszystkim niezwykle się emocjonuje, zwłaszcza wtedy, gdy poznaje coś nowego. Niczym wchodzący w okres dojrzewania nastolatek, próbujesz nauczyć się, co tak naprawdę jest dobre, a co złe i czasami masz duże problemy z odróżnieniem tego.

Bliźnięta - 14-21 lat

Bliźnięta są bardzo emocjonalne i impulsywne. Trudno się dziwić zatem, że to właśnie wiek nastoletni jest najbardziej odpowiedni dla ich osobowości. W dodatku, niezależnie od wieku, będziesz próbował wyróżnić się - nie tylko zachowaniem, ale też stylem ubierania, czy fruzyrą.

Rak - 21-28 lat

Rak stara się być aż za bardzo dojrzały, a przynajmniej będzie próbował za takiego uchodzić, jak niemal wszyscy młodzi dorośli, którzy próbują się usamodzielnić. Problem polega jednak na tym, że jesteś zbyt naiwny i bardzo łatwo cię wykorzystać. 

Lew - 28-35 lat

Lew niemal od małego doskonale wie, czego chce i twardo stąpa po ziemi. Nie udaje kogoś, kim nie jest i zawsze stara się postawić na swoim. Jest jednak bardzo energetycznym znakiem zodiaku i potrafi zaadaptować się niemal do każdych warunków, w których przychodzi mu funkcjonować. 

Panna - 35-42 lata

Panna jest bardzo rozsądnym znakiem zodiaku. Przedsiębiorcza, zapobiegawcza, doskonale wie, że życie może przynieść różne sytuacje i warto na wszystko się przygotować. Nie popełnia głupich błędów i za wszystko, co zrobi, bierze odpowiedzialność. Czasami jednak daje się wykorzystać.

Waga - 42-49 lat

Waga niemal od małego wie, że najważniejsze dla niej jest zbudowanie dobrej i stabilnej relacji, na której będzie mogła się oprzeć w dobrych i złych chwilach. Dlatego też stawia wszystko na związek i rodzinę. To właśnie od najbliższych uzależnia swoje funkcjonowanie.

Skorpion - 49-56 lat

Skorpion jest znakiem zodiaku, który od małego czuje się dojrzalszy niż inne osoby w jego otoczeniu. Czasami aż za bardzo. To nie oznacza, że czuje się stary, bo lubi się dobrze zabawić, jednak ma wyznaczone priorytety w życiu, do których zawsze dąży. Nawet, jeżeli jeszcze nie nadszedł na nie teoretycznie czas. 

Strzelec - 56-63 lata

Strzelec jest człowiekiem, który jest odpowiedzialny, jednak nie boi się też zmienić czegoś, co jest dla niego toksyczne. Potrafi odpuścić, jeżeli trzeba, czego uczy innych ludzi w swoim otoczeniu. Jest też wrażliwy na piękno i sztukę, docenia każdy najdrobniejszy szczegół, który może mu sprawić radość. 

Koziorożec - 63-70 lat

Koziorożec od małego stroni od ryzyka. Stara się mieć wokół siebie coś pewnego, co zapewni mu bezpieczeństwo. Najpierw jest to rodzina, a następnie przyjaciele i związki. W końcu sam stworzy wymarzoną rodzinę, która jest dla niego najważniejszym celem w życiu.

Wodnik - 70-77 lat

Wodnik lubi wspominać i wracać myślami do czasów dzieciństwa. Niezależnie od tego, w jakim etapie jest życia, zdarza mu się przez to patrzeć na świat oczami dziecka, jednak zawsze łączy te doświadczenia z wielką mądrością życiową, jaką posiada. Dzięki temu ludzie mu ufają. 

Ryby - 77-84 lata

Ryby nie przywiązują się do tego, co przyziemne. Wręcz przeciwnie, wiedzą, że ich życie jest po coś. Nie boją się tego, co przewidział dla nich los i dojrzale podchodzą do każdej swojej decyzji. Każdą przeszkodę natomiast łatwiej im znieść, dzięki marzycielskiej duszy. Żyją w odrealnieniu, ale dobrze im z tym. 

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku najmniej dbają o higienę. Daleko im do bycia czyściochami!

Wydaje ci się czasami, że twój znak zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, pod jaką gwiazdą urodziłeś się naprawdę! 

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?