Zamknij

Twój znak zodiaku mówi o tobie więcej, niż ci się wydaje. Zobacz, jak wpływa na twoje upodobania muzyczne

Katarzyna Leszczyńska
25.09.2017 16:12
Znak zodiaku wpływa na upodobania muzyczne
fot. pexels.com

Portal Bustle.com przyporządkował poszczególne zespoły oraz upodobania muzyczne do każdego znaku zodiaku. 

Nie od dziś wiadomo, że znaki zodiaku mają wpływ na nasze osobowości. Generują zarówno to, jak się zachowujemy na co dzień, jak i nasze upodobania, takie jak: moda, kulinaria, a nawet muzyka. Każda grupa znaków zodiaku ma inne upodobania muzyczne, a w tym każdy znak odmienne.

Ci, których żywiołem jest ogień, czyli Baran, Lew i Strzelec, preferują żywą, energiczną muzykę. Byk, Koziorożec i Panna, czyli znaki ziemi wolą nuty spokojne i liryczne. Znaki powietrzne, Bliźnięta, Waga oraz Wodnik uwielbiają teksty o miłości, ale najlepiej w zestawieniu z muzyką elektroniczną. Natomiast Ryby, Raki oraz Skorpiony, czyli znaki, których żywiołem jest woda, preferują mocne, rockowe brzmienia.

Baran – energiczne bity

Lady Gaga tworzy muzykę, którą uwielbiają wszystkie barany. Wszystko dlatego, że sama urodziła się pod tym znakiem zodiaku. Barany uwielbiają żywą muzykę, ale nie pogardzą również klasycznymi brzmieniami. Wszystko to znajdą w repertuarze amerykańskiej gwiazdy. Ulubionymi gatunkami muzycznymi tego znaku zodiaku są: pop, jazz i rock.

Byk – czyste, organiczne dźwięki

Byki kochają piękne dźwięki. Doceniają prostotę muzyki i wrażenia, które poszczególne utwory za sobą niosą. Przez to są znakiem zodiaku, który najbardziej docenia muzykę jako sztukę. Wszystko dlatego, że Byk znajduje się pod wpływami planety Wenus, która odpowiada za piękno, muzykę i sztukę.

Bliźnięta – liryka

Ten znak zodiaku najbardziej docenia głębokie teksty hip-hopowe. Oczywiście nie zaspokoi się pierwszym lepszym kawałkiem o narkotykach. Bardziej docenia te głębokie, poetyckie teksty. Wszystko dlatego, że jest pod wpływami Merkurego – planety, która odpowiada za komunikację. Oprócz tekstu bliźnięta bardzo mocno doceniają również warstwę muzyczną, więc „dobry kawałek” to taki, w którym za bogatymi słowami będzie stał żywy, wpadający w ucho beat.

Rak – kreatywna muzyka

Urodzeni pod tym znakiem zodiaku nie tylko kochają oryginalność w muzyce, ale przede wszystkim nie spoczywają na laurach i są najlepszymi ludźmi do tego, żeby swoje upodobania muzyczne wcielić w życie. Dlatego też pasję do dźwięków łączą z tworzeniem własnej muzyki. Raki są bardzo emocjonalne i lojalne. Najbardziej znani wokaliści spod tego znaku to: Ariana Grande, Lana Del Rey oraz Missy Elliot.

Simpsons music

Lwy – muzyka do śpiewania

Lwy lubią być w centrum zainteresowania. Dlatego też najbardziej lubią piosenki, które sami mogą zaśpiewać wraz z wokalistą. Ich ulubioną muzyczną zabawą jest karaoke, a filmem – musical. Mają też skłonności do zaskakiwania. Nic więc dziwnego, że najbardziej znanym lwem w show-businessie jest królowa popu – Madonna.

Panna – muzyka eksperymentalna

Panny lubią różnorodność w muzyce. Mają tendencję do faworyzowania artystów, którzy w swoich utworach przejawiają wiele nurtów muzycznych. Jest to też związane z tym, że podobnie jak u Bliźniąt, Panny są pod wpływem Merkurego. Stąd upodobania do elektronicznych brzmień łączą z uwielbieniem lirycznych tekstów. Na ich playliście znajdą się zarówno utwory Rihanny, jak i Leonarda Cohena.

Waga – utwory miłosne

Wagi są jednymi z najspokojniejszych ludzi. Uwielbiają się zakochiwać. Nowe uczucie jest tym, co dostarcza im energii. Podobnie jak Byki pozostają pod wpływami Wenus. Stąd ich niezwykła wrażliwość. Ich ulubionymi utworami są te, z których wypływa prawdziwe uczucie, czyli autorstwa m.in.: Gwen Stefani oraz Bruno Marsa.

Skorpion – mocne brzmienia

Skorpiony lubią mroczność w muzyce. Ostre brzmienie gitar przyprawia ich o gęsią skórkę. Rozładowują swoje emocje, słuchając ulubionych kawałków. Choć mają rockowe upodobania, są niezwykle wrażliwymi ludźmi. Na ich playliście nie może zabraknąć Red Hot Chili Peppers, jak również Lorde.

Gitarzysta
fot. pexels.com

Strzelec – muzyka klubowa

Jest najlepszym towarzyszem na imprezę. Przetańczy razem z tobą całą noc i będzie znał każdy utwór puszczany przez DJ-a. Na domówce może niekiedy irytować, bo lubi narzucać własne upodobania muzyczne i całą noc może spędzić przeglądając twoją playlistę. Nie można jednak zarzucić mu braku pomysłowości. Dobra zabawa z nim jest gwarantowana.

Koziorożce – muzyka metalowa

Ciemne brzmienia są tym, co Koziorożce kochają najbardziej. W ich gust muzyczny wchodzą szorstkie dźwięki. Kolor czarny jest jego ulubionym. Najchętniej będzie słuchał takich wokalistów jak Marilyn Manson, ale od czasu do czasu odkurzy też płyty Davida Bowiego.

Wodnik – muzyka eksperymentalna

Podobnie jak Panna lubi abstrakcję w muzyce. Często stawia na niszowe zespoły, o których nikt do tej pory nie słyszał. Odwiedzając go możesz być świadkiem początkujących trendów. W układaniu swojej playlisty Wodnik wykazuje się niezwykłą pomysłowością. Muzyka elektroniczna jest tym, co fascynuje go najbardziej. Znanymi Wodnikami są m.in.: Justin Timberlake, Ed Sheeran oraz Shakira.

Ryby – muzyka melancholijna

Ryby są ludźmi, którzy lubią pogrążać się w marzeniach. Nic więc dziwnego, że w swoich upodobaniach muzycznych stawiają na utwory, które pozwolą im oderwać się od rzeczywistości. Ryby to naprawdę wrażliwe dusze, co widać chociażby po wokalistach urodzonych pod tym znakiem zodiaku: Kurcie Cobainie oraz Hozierze

giphy (2)