Zamknij

Te zawody powinniśmy wykonywać zgodnie ze znakami zodiaku. Kto powinien zmienić branżę?

Anna Respondek
28.11.2017 16:09
Idealna praca
fot. Pexels

Kim powinieneś być?

Moment, w którym kończy się "dzieciństwo", a zaczyna prawdziwe życie, związany jest najczęściej z pójściem do pierwszej pracy i wyprowadzką z rodzinnego domu. Na swoich barkach odczuwa się ogrom odpowiedzialności i nagle okazuje się, że rachunki same się nie zapłacą, a zakupy same nie wylądują w lodówce. 

Co zrobić, jeśli nie ma się jednak pomysłu na przyszłość, a wybór zawodu spędza sen z powiek? Wygląda na to, że w tym przypadku może pomóc data urodzenia i znak zodiaku. Może przyszłość zapisana jest w gwiazdach?

Baran 

Osoby spod tego znaku zodiaku postrzegane są jako silne i niezależne. Radzą sobie z kłopotami na własną rękę, a w kryzysowych sytuacjach sprawdzają się jak mało kto. Dodatkowo ich dewizą jest odpowiedzialność. Te przymioty sprawiają, że Barany są idealnymi przywódcami, dlatego właśnie powinny zwrócić się w stronę polityki i stanowisk kierowniczych. 

Byk

Jako Byk jesteś uważany za niezwykle upartego, jednakże masz wiele innych pozytywnych cech charakteru, takich jak równowaga emocjonalna, zręczność, dodatkowo potrafisz znakomicie planować. Aby twój zawód nie kolidował z "upartością", powinieneś skierować się w stronę "wolnych" zawodów takich jak freelancer albo założyć własną działalność. Możesz również wybrać zawód, w którym przyda się twoja zręczność. 

Bliźnięta

Bliźnięta potrzebują szybkiego tempa zarówno w życiu, jak i w pracy. Potrafią również "dogadać" się z każdym, nawet najtrudniejszym rozmówcą. Ze względu na to praca dziennikarza w newsroomie jest dla nich idealna, tak samo jak stanowisko w dziale PR czy menadżerowanie. 

giphy-downsized

Rak

Osoby spod tego znaku zodiaku znane są doskonale, jako te, które znakomicie wspierają i troszczą się o najbliższych. Praca związana z tymi przymiotami jest dla nich idealna. Sprawdzą się jako nauczyciel czy pracownik społeczny, ponieważ potrafią być niezwykle odpowiedzialne. Praca w dziale HR jest również dobrym pomysłem.

Lew

Niezależny i pozbawiony lęków lider. Taki właśnie jest lew. Dlatego właśnie powinien skierować się w stronę własnego biznesu lub dojść do dyrektorskiego stanowiska w jakieś międzynarodowej firmie. Lwy z przyjemnością brylują wśród elit i lubią zwracać na siebie uwagę. Dlatego rola performera także im nie przeszkadza. 

Panna

Perfekcjonistka w każdym calu. Bez względu, czy dotyczy to życia prywatnego, czy zawodowego. To otwiera ci drogę do wszystkich zawodów, w których dokładność jest najważniejsza, takich jak edytor czy informatyk. Sprawdzisz się również jako pracownik non-profit.

giphy-downsized

Waga

Doskonale sprawdzi się jako pracownik, który ma "wyciszać" emocje. Może być mediatorem, ale również pracownikiem odpowiedzialnym za kontakt z klientem. Waga nie powinna odwracać się od pracy w dyplomacji czy administracji.

Skorpion

Skorpiony są pełne pasji i prowadzą niezwykle intensywny tryb życia. Nie boją się niebezpieczeństw i nieznanego, a przygoda to ich drugie imię. Jeśli nie zadowala ich prawa w służbach specjalnych zawsze mogą poszukać adrenaliny jako kaskaderzy albo tajni agenci. 

Strzelec

Znalezienie pracy, która będzie inspirująca, pełna przygód i w której Strzelec będzie mógł wykorzystać swoje pokłady współczucia, to idealna opcja. Pisane jest ci stanowisko kierownicze, jeśli jednak ono ci nie wystarcza zobacz, czy działacz non-profit nie będzie lepszym wyjściem. 

giphy-downsized

Koziorożec

Ambitny, lubiący podejmować wyzwania i ciągle szukający nowych bodźców, taki właśnie jest Koziorożec. Jego ciekawość świata świetnie sprawdzi się w środowisku naukowców i eksplorerów. Wszak pragnie zmienić świat.

Wodnik

To prawdziwy artysta, poszukujący pracy, w której będzie wolny i nie będzie musiał poddawać się żadnym szablonom. Najlepiej pracuje, kiedy pozwala mu się uwolnić swoją kreatywność. Dlatego właśnie powinien zostać aktorem, malarzem albo muzykiem. 

Ryby

Są pełne pasji i kreatywności. Podobnie jak Wodnik, sprawdzą się we wszelkiego rodzaju zawodach artystycznych. Aby połączyć pracę z chęcią pomagania innym, powinny zająć się na przykład muzykoterapią. 

A Wy, co myślicie o swojej pracy? ;) 

giphy-downsized