Zamknij

Te znaki zodiaku mają najsłabszy charakter. W miłości dają się wykorzystywać

18.01.2021 12:47
Młoda kobieta
fot. Shutterstock

Osoby spod tych znaków zodiaku wiele dają, ale nic nie otrzymują w zamian. Nie umieją stawiać granic, więc często tracą szacunek partnera.

Jeśli chcemy, by związek miał przyszłość, musimy zadbać o partnerską relację opartą na równości. Zamiast ciągle wychodzić z inicjatywą, warto zaczekać, aż druga strona również postanowi się zatroszczyć o wspólne szczęście. Te znaki zodiaku są jednak zbyt niepewne siebie. W związku to one zabiegają o uczucie ukochanej osoby.

Zobacz także: Masz jeden z tych 4 znaków zodiaku? Możesz nigdy nie wyjść za mąż

Te znaki zodiaku dają się wykorzystywać w miłości

Według astrologów te 3 znaki zodiaku są najczęściej wykorzystywane przez partnera:

Waga

Osoby spod tego znaku często cierpią z powodu przypadłości, która doczekała się nawet swojej psychologicznej nazwy. Syndrom "people-pleaser" ("osoba starająca się podobać innym") to problem występujący u wielu zodiakalnych Wag. Tak bardzo zależy im na tym, by ludzie czuli się dobrze w ich obecności, że na wszelkie możliwe sposoby usiłują się do nich dopasowywać. W związkach damsko-męskich objawia się to w taki sposób, że zodiakalna Waga zupełnie zapomina o sobie. Przestaje czerpać przyjemność ze swoich pasji i porzuca wcześniejsze plany, całkowicie skupiając się na partnerze. Nie tylko dopasowuje się do jego wymagań, lecz także próbuje się do niego upodobnić. Często bywa to wykorzystywane przez drugą osobę.

Rak

Rak to najbardziej opiekuńczy znak zodiaku. Jest oddany rodzinie i przyjaciołom, nieustannie się o nich troszczy i bywa skłonny do poświęceń. W domu i pośród bliskich ta postawa Raka jest przyjmowana z wdzięcznością, a on sam czuje się doceniany. W miłości, jeśli ma pecha, trafia na osobę, która z miłą chęcią pozwoli o siebie zadbać, ale nawet za to nie podziękuje. Zodiakalne Raki mają tendencję do tego, by wybierać sobie niedostępnych emocjonalnie partnerów. Często wierzą, że jeśli dadzą z siebie wystarczająco dużo, pomogą im rozwikłać problemy i otworzyć się na miłość. Najczęściej jest odwrotnie - są oszukane i skrzywdzone.

Panna

Zdyscyplinowana Panna jest niezależna i doskonale radzi sobie w życiu. Jednak kiedy się zakochuje, objawia się jej głęboko skrywana cecha - ten znak zodiaku niemal cały czas myśli o sobie krytycznie. Panny często żyją w przekonaniu, że mają zbyt wiele wad, aby ktoś mógł je pokochać. Wybierają życie singla w obawie, że zostałyby porzucone. Kiedy decydują się zaryzykować i stworzyć związek, często paraliżuje je strach. Wkładają tak ogromny wysiłek w podtrzymywanie relacji, że partner zaczyna czuć się kimś o niebo lepszym od nich. Zodiakalne Panny są bardzo rozsądne - szybko to zauważają i postanawiają odejść. Z tego powodu najczęściej bywają doceniane dopiero po zakończeniu miłosnej historii.

Zobacz także: Znaki zodiaku i seks. Jakimi kochankami są poszczególne znaki zodiaku?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?