Zamknij

Te 3 znaki zodiaku mogą w tym miesiącu paść ofiarą oszustwa. Dowiedz się, jak tego uniknąć

02.12.2020 12:41
Zmartwiona kobieta
fot. Shutterstock

Które znaki zodiaku powinny się teraz mieć na baczności? Uważajcie, bo ludzie w waszym otoczeniu będą próbowali wami manipulować.

Koniunkcja Jowisza i Saturna - pierwsza od 400 lat! - będzie w grudniu niezwykłym zjawiskiem. Zbliżenie tych dwóch planet zdarza się bardzo rzadko. To zdarzenie mocno wpłynie w tym miesiącu na nasze zachowanie. Niektóre znaki będą musiały zachować czujność.

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, którym nie można ufać

Te 3 znaki zodiaku mogą teraz paść ofiarą oszustwa

W grudniu czeka nas wiele niespodziewanych zdarzeń, jednak na część z nich możemy się przygotować. Układ planet sugeruje, że trzy znaki zodiaku mogą w tym miesiącu stać się ofiarą manipulacji. Kto powinien uważać na to, czy inni nie opowiadają mu kłamstw? Sprawdź, czy jesteś na liście!

Lew

Nie wszystko złoto, co się świeci. Lwy powinny w grudniu uważać na fałszywych pochlebców. W waszym otoczeniu znajdą się ludzie, którzy przy pomocy pięknych słów będą próbowali namieszać wam w głowie. Może to dotyczyć zarówno relacji uczuciowych, jak i tych ze współpracownikami. Zastanówcie się, czy komplementy, które słyszycie, nie są ciut przesadzone. Jeśli tak jest, możecie mieć pewność, że ktoś wkrada się w wasze łaski tylko po to, żeby was wykorzystać. 

Ryby

Czy wiecie, czym jest gaslighting, drogie Ryby? To bardzo niebezpieczne zjawisko, które występuje w naszych związkach z innymi ludźmi. Strzeżcie się, by w tym miesiącu nie paść ofiarą podobnej manipulacji. Polega ona na tym, że druga osoba najpierw wypowiada w naszej obecności znaczące słowa, które mogą nas ranić, a kiedy zaczynamy się bronić, zaprzecza wszystkiemu i twierdzi, że tylko nam się coś wydawało. Nie dajcie sobie wmówić, że wasze pretensje są bezpodstawne. Pokażcie, że znacie swoją wartość. 

Baran

Miejcie nerwy na wodzy, bo wasze relacje z najbliższymi będą w tym miesiącu wymagały delikatności. Wybuchowość Baranów to cecha, która jest wszystkim znana - ale czy macie świadomość, czym ona skutkuje? Wasi przyjaciele i partnerzy obawiają się powiedzieć wam wprost, co naprawdę czują. Możecie w tym miesiącu usłyszeć wiele zapewnień, że "wszystko jest dobrze", chociaż w rzeczywistości będzie zupełnie inaczej. Jeśli jednak postaracie się, by prowadzić rozmowy z większym spokojem, wasi bliscy nabiorą odwagi, by wyrażać swoje uczucia i nieporozumienia zostaną wyjaśnione.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nigdy nie wybaczają. Lepiej nie zachodzić im za skórę

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?