Zamknij

Strach przed zaangażowaniem może być przyczyną rozstania. Te znaki zodiaku mogą nie nadawać do długich związków

Katarzyna Leszczyńska
22.11.2017 12:58
Znaki zodiaku, które boją się zaangażowania w związku
fot. pexels.com

Kto najbardziej boi się zaangażowania? 

Ludziom wydaje się, że każdy w pewnym momencie chciałby się ustatkować i stworzyć z drugą osobą szczęśliwy, długotrwały związek. Okazuje się jednak, że nie wszyscy się do tego nadają. Niektórzy ludzie po prostu boją się zaangażować w coś trwałego. Może przyczynić się do tego moment, w jakim się urodziliśmy. Portal Cosmopolitan.pl określił, które znaki zodiaku boją się zaangażowania w związku i dlaczego.

Strzelec

Nie bez powodu mówi się „wolny strzelec”. Ten znak zodiaku boi się związków bardziej niż pozostałe. Wszystko dlatego, że kojarzą mu się z uwięzieniem. Strzelec musi samemu decydować o sobie, odczuwać zew wolności i nie potrafi żyć konsultując pewne kwestie z ludźmi, czego zazwyczaj wymaga związek. Nic więc dziwnego, że ma obawy przed poważną relacją. Dla strzelca idealnym partnerem będzie ten, który będzie potrafił mu się podporządkować.

Wodnik

Wodniki mają swoje przyzwyczajenia, którym pozostają wierni i trudno im je zmienić, czego mogą wymagać od nich partnerzy. Nie lubią też się dostosowywać i mają swoje wyobrażenia na temat związków. Najlepiej, jeżeli byłby on czymś niezobowiązującym. Dlatego też tak trudno jest im nawiązać długotrwałą relację. Wodnik najbardziej boi się złożyć uczuciową deklarację.  

Niektórzy boją się mówić o uczuciach

Skorpion

To na tyle charyzmatyczny znak zodiaku, że potrafi przekonać do siebie każdą nowo napotkaną osobę, zwłaszcza płeć przeciwną. Dlatego też trudno mu się ustatkować, skoro co chwilę może ulokować uczuci gdzieś indziej. A wiadomo, że ludzie uwielbiają zmiany.

Baran

Ten znak zodiaku potrzebuje, żeby wszystko w życiu szło po jego myśli. Dlatego tak panicznie boi się trwałego związku. Rzadko zdarza się bowiem ktoś, kto spełnia jego wygórowane oczekiwania. Jest to też znak zodiaku przykry dla partnera, ponieważ jego głównymi cechami charakteru są: brak cierpliwości i impulsywność.

Waga

Wagi mają cierpliwe charaktery, jednak skrycie potrafią miotać się dziennie z wieloma myślami. Wśród nich jest przeświadczenie, że gdzieś może czaić się ktoś o wiele bardziej interesujący niż ich obecny partner. Dlatego też trudno im długo być w jednym związku. 

Wagi boją się zaangażowania w związek