Zamknij

Ten znak zodiaku ma najwięcej wrogów. Prowadzi wojny ze wszystkimi

25.10.2021 15:24
Kobieta
fot. Shutterstock

Osoby spod tego znaku zodiaku nie mają zbyt wielu przyjaciół, a także nie są lubiane przez ludzi w swoim otoczeniu. Odpowiada za to ich konfliktowy charakter.

W astrologii właśnie rozpoczął się sezon Skorpiona. Oznacza to, że do 22 listopada pozostaniemy pod wpływem tego znaku zodiaku i zaczniemy się zachowywać tak, jakbyśmy posiadali jego cechy. Listopad to czas, w którym powinniśmy uważać na konflikty - Skorpion wywołuje je niemal bez przerwy.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najmniej czuli. Zachowują się ozięble

Skorpion - ten znak zodiaku ma najwięcej wrogów

Zodiakalny Skorpion to jeden z dwóch najbardziej nielubianych znaków zodiaku. Swoim zachowaniem wzbudza negatywne emocje i z tego powodu ludzie często go unikają. Problem stanowi jedna cecha jego charakteru - jeśli postanawia nad nią popracować, zyskuje prawdziwych przyjaciół. Najczęściej jednak nie ma sobie nic do zarzucenia.

Skorpion - ten znak zodiaku prowadzi wojny ze wszystkimi

Skorpion cały czas kłóci się z innymi ludźmi. Dlaczego tak jest? Oto 3 powody:

1. Zawsze chce być najlepszy

Skorpion podświadomie rywalizuje ze wszystkimi osobami w swoim otoczeniu. Kiedy ktoś jest lepszy od niego, natychmiast rozpoczyna z nim walkę. Potrafi wtedy zaatakować bez żadnych skrupułów i nie umie być delikatny. Bywa okrutny nawet w stosunku do przyjaciół czy członków rodziny. Wydaje mu się, że wygłasza konstruktywną krytykę, a tak naprawdę rani kogoś do żywego.

2. Nie potrafi znieść sprzeciwu

Osoby spod tego znaku zodiaku uważają, że wszyscy powinni się ich słuchać. Najprostszym sposobem, by wyprowadzić Skorpiona z równowagi, jest przeciwstawienie się mu albo okazanie mu lekceważenia. Odgrywa się za to tak długo, aż wreszcie wywoła wieloletni konflikt.

3. Jest pamiętliwy i mściwy

Wystarczy raz nie powiedzieć mu "dzień dobry", a będzie czuł się za to urażony przez następne 10 lat. Skorpiony biorą głęboko do siebie każdy gest, który choć trochę ich zranił. Potrafią wtedy rozdmuchać sprawę do granic możliwości. Jeśli natomiast nie mają ku temu okazji, noszą w sobie żal w zupełnym milczeniu. Mają tendencję do rozpamiętywania krzywd, więc przyjmują zamkniętą postawę, gdy ktoś chce się z nimi pogodzić.

Zobacz także: Kobiety spod tych znaków zodiaku narzucają się mężczyznom. Często wychodzą na zdesperowane