Zamknij

Od 23 października do 22 listopada 2021 roku trwa sezon Skorpiona. Zobacz, co to dla ciebie oznacza

25.10.2021 14:56
Kobieta
fot. Shutterstock

Słońce weszło w znak Skorpiona, a tym samym rozpoczął się kolejny jesienny sezon w astrologii. Czas Skorpiona rządzi się swoimi prawami - poznaj je, by wiedzieć, jak przygotować się na nadchodzące tygodnie.

Sezon Skorpiona to jeden z najbardziej charakterystycznych okresów w astrologii. To właśnie wtedy wypadają Halloween i Święto Zmarłych, natura traci swoje barwy, a na niebie panuje szarość. Może nas wtedy dopaść jesienna depresja, ale według astrologów wcale nie musi tak być. Listopad może być miesiącem, w którym nabierzemy energii. 

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Sezon Skorpiona - od 23 października do 22 listopada 2021 roku

Jaki jest sezon Skorpiona? Aby zrozumieć ten znak zodiaku, wystarczy pomyśleć o karcie tarota, która go reprezentuje. Śmierć (XIII) wcale nie symbolizuje zgonu, a transformację. Chociaż więc w listopadzie często myślimy o zmarłych i przyglądamy się zamierającej naturze, nie możemy zapominać o tym, że wszystko w naszym świecie ma cykliczny charakter. 

W sezonie Skorpiona najczęściej targają nami sprzeczne emocje, które trudno zrozumieć. Poniżej znajdziecie podpowiedź, na co warto się teraz przygotować.

Sezon Skorpiona - charakterystyka

Co jest ważne w sezonie Skorpiona, a co zupełnie traci wtedy znaczenie? Oto nasze wskazówki:

1. Emocjonalność

Skorpion zdecydowanie nie należy do znaków zodiaku, które dbają o zdrowy rozsądek. Nie myślą, zanim coś zrobią albo powiedzą. Bywają złośliwe, potrafią też zupełnie nagle wyznać komuś miłość albo wybuchnąć gniewem. Zmienność ich nastrojów to coś, co w listopadzie udziela się wszystkim znakom zodiaku. Może się to stać irytujące, jednak osoby, które na co dzień nie są zbyt odważne, właśnie teraz mogą dokonać w swoim życiu czegoś niezwykłego.

2. Skłonność do podsumowań

Wbrew pozorom to wcale nie grudzień jest miesiącem, w którym najczęściej rozmyślamy o tym, co wydarzyło się w ciągu całego roku. Według astrologów zwracamy na to uwagę już w listopadzie. Czujemy, że coś w naszym życiu się zakończyło i mamy potrzebę symbolicznego pożegnania. Jednocześnie zaczynamy zauważać, że są w naszym życiu sprawy, które zostaną z nami aż do nadejścia wiosny. W ten sposób odkrywamy, kim są nasi prawdziwi przyjaciele i jaka może być przyszłość naszego związku.

3. Potrzeba kontroli

Skorpion to znak zodiaku, który ma największą tendencję do wpadania w obsesję. Musi wszystko wiedzieć i nad wszystkim panować, a jeśli tak się nie dzieje, zamienia się w detektywa. W sezonie tego znaku każdy z nas może stać się nad wyraz podejrzliwy i spodziewać się po ludziach najgorszego. Niektórzy z obawy o swoją przyszłość zaczną więc narzucać innym kontrolę. Inni jednak mogą z dystansem przyglądać się tym swoim irracjonalnym odruchom i wprowadzić zmiany w swoim zachowaniu.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać