Zamknij

Retrogradacja Merkurego w styczniu 2022 roku. Sprawdź, czego możesz się spodziewać

21.01.2022 09:38
Retrogradacja Merkurego 2022
fot. Shutterstock

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, które występuje kilka razy w roku. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co oznacza, koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Od 14 stycznia 2022 roku aż do 3 lutego 2022 roku planeta Merkurego będzie się znajdowała w ruchu wstecznym. To cykliczne zjawisko, które wywiera silny wpływ na nasze życie. Za każdym razem ma jednak odrobinę inny wymiar. W jaki sposób odczujemy je teraz? Oto garść wskazówek.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najmniej czuli. Zachowują się ozięble

Retrogradacja Merkurego w styczniu 2022 roku

Na czym polega retrogradacja Merkurego? Jak każda inna planeta Układu Słonecznego, co pewien czas zaczyna się on "cofać" na swojej eliptycznej orbicie podczas wędrówki wokół Słońca. W rzeczywistości wcale tak się nie dzieje, jednak z perspektywy Ziemi właśnie tak to wygląda. Mówiąc inaczej - wydaje nam się, że przez kilka tygodni wędruje w przeciwnym kierunku niż reszta planet. Według astrologów wywiera to wpływ na wszystko, co w naszym życiu ma związek z komunikacją.

Możemy mieć problemy z wysłowieniem się, niektóre sprzęty zaczynają się psuć, tracimy połączenie z siecią, a nasze wiadomości nie dochodzą na czas. Zdarzają się pomyłki, trudno się zorganizować w pracy. Nagle odzywa się do nas ktoś z przeszłości albo sami wracamy do wspomnień o eks. Ważne rozmowy prowadzą do kłótni i nieporozumień, a my czujemy się sfrustrowani.

Nie zawsze jednak musi tak być. Jak twierdzą astrologowie, każda retrogradacja Merkurego ma związek z układem pozostałych planet. Tym razem, za sprawą Wenus, możemy spędzić ten czas dość przyjemnie. Musimy jednak zadbać o odpowiednie nastawienie.

Retrogradacja Merkurego - jak przetrwać ten czas?

Oto wskazówki astrologów na retrogradację Merkurego w styczniu i w lutym 2022 roku:

1. Z niczym się nie spiesz

To odpowiedni czas na to, by trochę zwolnić i odpocząć. Zmuszanie się do intensywnej pracy nie przyniesie upragnionych efektów, a zamiast tego wywoła złość i przygnębienie. Warto robić wszystko odrobinę wolniej, ze spokojem. Retrogradacja Merkurego w naturalny sposób wywołuje pewien rodzaj zatrzymania, więc zamiast się przeciwko temu buntować, powinniśmy się temu poddać i postawić na relaks.

2. Rozpieszczaj się

Układ planet sprzyja temu, by zadbać o siebie. Dzięki Wenus poczujemy, że mamy ochotę na rozpieszczanie zmysłów. Jedni zrobią sobie domowe spa, inni postanowią wrócić do gotowania, a znajdą się też i tacy, którzy zaczną już marzyć o zbliżającej się wiośnie. Retrogradacja Merkurego pozwala się na nią przygotować. Warto wyrzucić z domu niepotrzebne rzeczy, kupić kwiaty i nowe dekoracje. Oczyszczenie przestrzeni i zadbanie o jej wygląd poprawi nam nastrój.

3. Spędź trochę czasu w ciszy

Mimo to warto pamiętać, że podczas retrogradacji Merkurego łatwo o nieporozumienia. Dodatkowo to właśnie wtedy najczęściej dostajemy wiadomości od toksycznych byłych partnerów albo fałszywych przyjaciół, którzy chcieliby nas wykorzystać. W tym czasie lepiej powstrzymać się od niepotrzebnych rozmów i skupić na przemyśleniach. Warto wyobrażać sobie to, jak chcielibyśmy spędzić nadchodzącą wiosnę, ale powstrzymać się od jakiegokolwiek działania.

Retrogradacja Merkurego w styczniu i w lutym 2022 roku zachęca nas do tego, byśmy dostarczali sobie jak najwięcej przyjemności i unikali konfliktowych sytuacji. Nadchodzące tygodnie najlepiej spędzić na kanapie w pięknie wysprzątanym domu i oddawać się marzeniom o wiośnie. Im lepszy nastrój będziemy mieli podczas tego tranzytu, tym większe są szanse na spełnienie naszych pragnień w niedalekiej przyszłości.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?