Zamknij

Retrogracja Merkurego - planeta za kilka dni wyjdzie z cienia. Na co powinniśmy się przygotować?

13.10.2021 13:56
Merkury
fot. Shutterstock

Koniec retrogradacji Merkurego nastąpi 18 października 2021 roku. Dla wielu z nas to bardzo wyczekiwana data. Zobacz, co może się wtedy wydarzyć.

Retrogradacja Merkurego w znaku Wagi rozpoczęła się 27 września 2021 roku i zakończy się 18 października, na dwa dni przed pełnią Księżyca. Sprawdź, czego możemy się spodziewać w tym szczególnym czasie.

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Retrogradacja Merkurego 2021 - kiedy się kończy?

Retrogradacja Merkurego potrwa do 18 października 2021. Zjawisko zwane potocznie "cofaniem się" planety odpowiedzialnej za naszą ziemską komunikację w tym miesiącu dało o sobie znać o wiele bardziej wyraźnie niż zwykle - astrologowie uważają, że to właśnie retrogradacja Merkurego wywołała awarię Facebooka i Instagrama. W naszych prywatnych związkach to astronomiczne wydarzenie mogło się objawić poprzez odzyskanie kontaktu z eks, nieporozumienia w relacjach i powroty do wspomnień z przeszłości. Za sprawą Plutona mogliśmy być dodatkowo zmęczeni i rozdrażnieni.

Retrogradacja Merkurego w październiku 2021 roku - zakończenie

Czego powinniśmy się spodziewać w ostatnich dniach retrogradacji? Zakończenie cyklu wstecznego Merkurego może dla nas oznaczać zmiany związane z trzema aspektami życia:

1. Szansa, by napisać historię miłosną od nowa

Gdy kończy się retrogradacja Merkurego, często w naszym życiu pojawiają się swoiste punkty kulminacyjne w relacji. To możliwość wprowadzenia ogromnych zmian - pogodzenia się z kimś, z kim kiedyś straciliśmy kontakt, umówienia się na randkę po kilku miesiącach (albo latach) bez kontaktu, rozwiązanie dawnych problemów. Jeśli obie strony dążą do kompromisu i chcą okazać sobie ciepłe uczucia, wszystko jest wtedy możliwe.

2. ... albo pokłócić się z partnerem o sprawy z przeszłości

Niestety równocześnie oznacza to, że na jaw wychodzą także wszystkie nierozwiązane sprawy. Jeśli od dłuższego czasu nie umieliśmy wyjaśnić z kimś bliskim kwestii, która utrudnia komunikację, teraz będziemy do tego niemal zmuszeni. Jak nietrudno się domyślić, niektórzy z nas pogłębią problem, zamiast wykorzystać tę szansę.

3. Odzyskanie własnego głosu

Z całą pewnością od 18 października będzie nam łatwiej wyrazić to, co myślimy i czujemy. O ile istnieje taka możliwość, lepiej odłożyć ważne rozmowy na drugą połowę miesiąca. Negocjacje prowadzone przed zakończeniem retrogradacji Merkurego mogą się zakończyć awanturą.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać