Zamknij

Retrogadacja Merkurego we wrześniu 2021. Sprawdź, czego możesz się spodziewać

27.09.2021 11:10
Kosmos
fot. Shutterstock

26 września 2021 roku planeta Merkurego weszła w retrogradację. Zobacz, co oznacza to zjawisko i w ja ki sposób może na ciebie wpłynąć.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, które występuje kilka razy w roku. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co oznacza, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Retrogradacja Merkurego we wrześniu 2021

Retrogradacja Merkurego potrwa od 27 września do 18 października. Wystąpi na tle powietrznego znaku Wagi. Zjawisko astronomiczne nazywane retrogradacją to "cofanie się" planety. Choć brzmi to dość dziwacznie, z naszej ziemskiej perspektywy Merkury kilka razy w roku porusza się wstecz, co silnie wpływa na naszą komunikację z innymi ludźmi.

Retrogradacja Merkurego w Wadze - znaczenie

Czego powinniśmy się spodziewać w trakcie trwania tego zjawiska? Uważa się, że cykle wsteczne Merkurego odnoszą się do kilku zjawisk w życiu człowieka.

1. Powroty do przeszłości

Kiedy Merkury - planeta komunikacji - zaczyna się cofać, nasze myśli wędrują do wspomnień. Przypominamy sobie o osobach, z którymi się już nie kontaktujemy, albo rozważamy kwestie dotyczące dawno minionych zdarzeń. W stereotypowym ujęciu retrogradacja Merkurego to po prostu czas, w którym możemy się spodziewać wiadomości od eks.

2. Problemy z komunikacją

Jeśli Internet zacznie się rozłączać, komputer kilka razy się zawiesi albo zepsuje się jakiekolwiek urządzenie odpowiadające za naszą komunikację ze światem, będzie to wpływ tego zjawiska. Często się też wtedy zdarza, że wysłane listy lub wiadomości nie docierają do adresata (lub docierają z dużym opóźnieniem).

3. Trudności z wysłowieniem się

Podczas retrogradacji Merkurego plącze się język i ciężko dobrać słowa. Powstaje z tego powodu wiele nieporozumień. Zapominamy wyrazy, które mogłyby nam pomóc w sformułowaniu jasnego komunikatu. Jeśli nasza praca jest w jakiś sposób związania z pisaniem lub przemawianiem do ludzi, odczuwamy wtedy twórczą niemoc albo pracujemy o wiele wolniej.

Co to znaczy, że retrogradacja Merkurego ma miejsce w znaku Wagi?

Retrogradacja Merkurego we wrześniu i październiku 2021 roku wypada w znaku Wagi. Jego przedstawiciele nie przepadają za konfliktami i zawsze starają się dążyć do zgody. Waga w naturalny sposób potrafi się też zdystansować i nie wyrywa sobie włosów z głowy z powodu spraw, na które nie posiada wpływu.

Dzięki temu ostatnia retrogradacja Merkurego w tym roku może przebiegać łagodniej niż zazwyczaj. Jeśli napotkamy trudności w rozmowach z ludźmi, mimo wszystko postaramy się z nimi porozumieć. Dzięki temu zacieśni się wiele związków i przyjaźni. Uda się też naprawić niektóre relacje z przeszłości.

Zamiast stresować się obowiązkami, powinniśmy w tym czasie zadbać o siebie. Szczególnie zapracowane osoby mogą wykorzystać retrogradację Merkurego i na nowo nauczyć się odpoczywać.

Zodiakalna Waga, jak sama nazwa wskazuje, jest znakiem zodiaku symbolizującym wewnętrzną równowagę. Najlepszym sposobem na wykorzystanie nadchodzących tygodni będzie zastanowienie się nad tym, co pomoże nam odzyskać balans w życiu. Czego mamy za dużo, a czego za mało? Jeśli wsłuchamy się w swoją intuicję, odzyskamy naturalną harmonię.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać