Zamknij

Czy zodiakalna Panna rzeczywiście jest oszczędna, zorganizowana i skromna? Poznaj horoskop opisowy tego znaku zodiaku

19.11.2020
Aktualizacja: 04.07.2022 10:39
Znak zodiaku Panna
fot. Shutterstock

Panna to bardzo wyjątkowy znak zodiaku. Można odnieść wrażenie, że powstało wiele mitów na temat zodiakalnej Panny. Jaka jest naprawdę? To przede wszystkim ktoś zorganizowany, przyjacielski i oddany pracy. Co jeszcze można powiedzieć o zodiakalnej Pannie? Przekonajcie się sami!

Panny to osoby urodzone między 24 sierpnia a 23 września. Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo wyważone – rozsądnie podchodzą do życia i lubią sobie wszystko zaplanować. Panny cenione są za swój profesjonalizm i bezinteresowność. Jakimi cechami jeszcze się charakteryzują? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Zobacz także: Jak podrywa Panna? Po czym poznać, że mu się podobasz

Zodiakalna Panna - charakterystyka. Jaka jest Panna?

Panna (24 sierpnia – 23 września)

Panny są oszczędne, skromne i zorganizowane. Są także systematyczne i dają z siebie bardzo dużo. Panny są profesjonalne, dokładne, a czasami wręcz drobiazgowe. I choć podchodzą do życia zadaniowo i lubią rozwiązywać dany problem od razu, ciężko przekonać je do zmiany zdania na jakiś temat.

Osoby spod znaku Panny nie obnoszą się z pieniędzmi i nie lubią otaczać się luksusowymi przedmiotami. Są też bardzo bezpośrednie – jeżeli coś leży im na sercu, od razu to mówią. Przez to mogą generować konflikty i uchodzić za osoby, które wszystko krytykują.

Panny otaczają się niewielkim gronem przyjaciół – wynika to z tego, że są dość nieśmiałe i nie dopuszczają do siebie ludzi. Potrafią być też małomówne. Kiedy jednak już kogoś poznają, są bardzo towarzyskie i wygadane.

Panna – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Panny jest Ziemia. Kolor tego znaku zodiaku to żółty, brązowy i zielony. Kamień Panny to krzemień. Z kolei kwiatem idealnym dla Panny jest jaśmin i hiacynt. Metalem Panny jest platyna, a szczęśliwy miesiąc tego znaku zodiaku to wrzesień.

Panna – choroby

Osoby spod znaku Panny powinny szczególnie dbać o układ pokarmowy oraz oddechowy. Mają one tendencję do zatruć pokarmowych, ale też są podatne na nadciśnienie tętnicze. Panny często zmagają się z problemami tarczycy i z… łysieniem! Powinny także zadbać o swoje zdrowie psychiczne – łatwo u nich o nadwrażliwość, załamania nerwowe i bezsenność.

Panna w związkach z innymi znakami zodiaku

Panna w relacjach międzyludzkich wymaga cierpliwości – zanim otworzy się na drugą osobę, musi minąć trochę czasu. Poza tym Panny stawiają na konkrety i tego samego oczekują od partnera. Interesują ich poważne znajomości, a nie przelotne flirty. Osoby spod znaku Panny są bardzo opiekuńcze i można im zaufać.

Pani Panna jest bardzo odpowiedzialna i nie w głowie jej liczne romanse. Kiedy się zakocha, to na zabój. Z kolei pan Panna imponuje inteligencją, ale lubi też flirtować. Dlatego tak wielu mężczyzn spod tego znaku zodiaku to single.

Zodiakalna Panna stworzy dobry związek z Koziorożcem i Bykiem. Lepiej, aby darowała sobie próbę stworzenia relacji z Rybami, Strzelcem i Bliźniętami.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Panny. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Jaka praca jest najlepsza dla Panny?

Osoba spod znaku Panny jest energiczna i optymistycznie podchodząca do każdego nowego dnia i wyzwań. Panny są rozważne, dokładne i można na nie liczyć. Nie pozostawiają niedokończonej pracy, są poukładane, ale też żądne wiedzy. Przez to, że Panny same są zorganizowane, ciężko im pracować pod okiem kogoś chaotycznego i lubiącego zmiany.

Idealne zawody dla Panny to:

  • redaktor,
  • weterynarz,
  • nauczyciel,
  • adwokat,
  • księgowy,
  • technik.

Sławne Panny

Wśród znanych osób jest wiele Panien. Najpopularniejsze Panny to: Michael Jackson, Freddie Mercury, Sophia Loren, Katarzyna Nosowska, Agatha Christie, Paulo Coelho, Stephen King, Cameron Diaz, Sean Connery.

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?