Zamknij

Ostatnia cyfra roku twojego urodzenia zdradzi prawdę na twój temat!

13.12.2019
Aktualizacja: 17.12.2019 12:22
Zadowoleni ludzie na imprezie puszczają zimne ognie
fot. Shutterstock

Znaki zodiaku to jedno, istnieje jeszcze coś takiego jak numerologia, która jest istotna przede wszystkim w astrologii chińskiej. Dzięki niej dowiecie się o sobie tego, czego nie byliście świadomi!

Horoskop może nam powiedzieć wiele na nasz temat, numerologia jednak jest znacznie dokładniejsza. Okazuje się, że biorąc pod uwagę ostatnią cyfrę z roku naszego urodzenia, można stwierdzić, jakim jesteśmy żywiołem w astrologii chińskiej, a tym samym dowiedzieć się prawdy na swój temat, której nie byliśmy do tej pory świadomi. Jest to tzw. żywioł roku, który determinuje to, jakimi w rzeczywistości jesteśmy ludźmi. Jesteście gotowi to sprawdzić?

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku są w stanie znieść wszystko! Mają najbardziej wytrzymałe charaktery

Ostatnia cyfra roku twojego urodzenia zdradzi prawdę na twój temat

Jak podaje Onet, w astrologii chińskiej istnieje pięć żywiołów, które określają naszą osobowość. Są to: Metal, Woda, Drewno, Ogień i Ziemia.

To, jakim jesteśmy żywiołem, określa ostatnia cyfra w roku naszego urodzenia. Gdy już się dowiesz, którym z nich jesteś, odkryjesz prawdę na swój temat!

Rok 0 i 1 - Metal

Metal jest niezwykle twardy. Tak samo twardo i silna jest osobowość osób, które mają ten żywioł. Są one zawsze nakierowane na określony cel i dążą do niego za wszelką cenę. Przez to też potrafią całkowicie oddać się pracy, jednocześnie zaniedbując swoje życie miłosne. 

Rok 2 i 3 - Woda

Osoby, których żywiołem jest woda, podobnie jak wodne znaki zodiaku, są czułe i wrażliwe. Bardzo ważna jest dla nich bliskość innych ludzi. To artystyczne dusze, które doskonale odnajdują się w zajęciach kreatywnych i wolnych zawodach. W życiu kierują się przede wszystkim rodziną i przyjaciółmi, kariera zawsze schodzi u nich na dalszy plan.

Zobacz także: Wielki horoskop na 2020 rok. Sprawdź, co zostało zapisane w gwiazdach!

Rok 4 i 5 - Drewno

Drewniani ludzie cechują się niezwykłą pracowitością i punktualnością. Często kierują się w życiu konkretnym planem, który musi być wypełniony co do minuty. Uwielbiają jednak pozwolić sobie na chwilę szaleństwa, np. podczas podróży. Kochają przygody i poznawanie nowości.

Rok 6 i 7 - Ogień

Ogień jest wybuchowy i gwałtowny. Takie są też osoby, których jest żywiołem. Nie boją się wywrócić swojego życia do góry nogami, a nic nie jest dla nich wyzwaniem. Wręcz przeciwnie, uwielbiają działać, a przede wszystkim kochają zmiany. Czasami jednak ich zapał okazuje się słomiany.

Rok 8 i 9 - Ziemia

Osoby, których żywiołem jest Ziemia, są poukładane. Mają analityczny umysł i zawsze na pierwszym miejscu stawiają rozsądek. Szaleństwo nie jest im znane. Cechują się ogromną uczciwością i lojalnością. Czasami nawet zbytnią cnotliwością. Nigdy nie zrobią tego, ani nie powiedzą tego, co nie wypada.

Zobacz także: Horoskop miesięczny na styczeń 2020. Sprawdź, co przyniesie ci początek roku!

Masz czasami wrażenie, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z twoją osobowością? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, który znak zodiaku pasuje do ciebie naprawdę!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?