Zamknij

Jesteś optymistą czy pesymistą? Poznaj prawdę na podstawie swojego znaku zodiaku!

10.08.2020 11:43
Dwie młode dziewczyny uśmiechnięte z optymistycznym podejściem do życia
fot. Shutterstock

Jesteś optymistą czy pesymistą? Okazuje się, że twój znak zodiaku może zdradzić całą prawdę na ten temat!

Każdy z nas jest inny. Jedni niemal na każdą sprawę patrzą przez różowe okulary, podczas gdy inni w zasadzie wszystko widzą w czarnych barwach. Oczywiście bywa tak, że ktoś jest realistą, jednak częściej zdarza się, że ludzie dzielą się na optymistów i pesymistów. Niekiedy może nam się wydawać, że należymy do którejś z grup, ale w rzeczywistości mamy błędny osąd samych siebie. Niekiedy podświadomie możemy mieć jakieś podejście do świata, a prawdę na ten temat może zdradzić... znak zodiaku!

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku uwielbiają kłótnie. Z nimi nie da się wytrzymać! 

Optymista czy pesymista? Twój znak zodiaku zdradzi prawdę!

Łatwiej jest żyć, jeżeli jest się optymistą? W wielu sytuacjach na pewno tak, ale nadmierni optymiści potrafią być odrealnieni od świata na tyle, że podświadomie popełniają wiele błędów.

Najłatwiej natomiast jest znajdować się pomiędzy, gdy potrafimy myśleć racjonalnie i odnaleźć się niemal w każdej sytuacji. Które znaki zodiaku należą do każdej z tych grup osobowości?

Okazuje się, że największymi optymistami są ogniste znaki zodiaku! Baran, Lew i Strzelec potrafią w każdej sytuacji dostrzec pozytywne aspekty i są na tyle ambitne i odważne, że nawet z najtrudniejszych chwil potrafią wybrnąć z uśmiechem na ustach. 

Ich największym przeciwieństwem, czyli totalnymi pesymistami, są znaki ziemne. Można by nawet rzec, że przyziemne, jednak one w swoich narzekaniach są nieco oderwane od ziemi. Są to takie znaki jak: Byk, Panna i Koziorożec, czyli te, które są bardzo ambitne, dają z siebie wszystko, ale efekty ich pracy zawsze są dla nich niewystarczające. 

A które znaki zodiaku są realistami twardo stąpającymi po ziemi? Zarówno te wodne, czyli Rak, Skorpion, Ryby, jak i powietrzne - Bliźnięta, Waga, Wodnik. Potrafią racjonalnie spojrzeć na każdą sprawę, kiedy trzeba pozytywnie podejść do sytuacji, a gdy trzeba zachować powagę - nie stresują się, tylko spokojnie rozwiązują problem. 

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku mają największą obsesję na punkcie porządku. To prawdziwi pedanci! 

Wydaje ci się czasami, że twój znak zodiaku do ciebie nie pasuje? Sprawdź, pod jaką gwiazdą urodziłeś się naprawdę! 

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?