Zamknij

Numerologiczna 10 - otwarta indywidualistka

19.03.2021
Aktualizacja: 19.03.2021 14:45

Numerologiczna 10, a właściwie jedynka, bo suma jeden i zero daje wynik równy jeden, łączona jest z pełnią i Słońcem. Przypisuje się jej wiele pozytywnych cech takich jak otwartość, radosne usposobienie czy kreatywność. 

Zobacz cechy numerologicznej 10.
fot. Shutterstock

Według numerologii wszystkie obecne w naszym życiu liczby nie pozostają bez znaczenia. Największe z nich ma jednak data urodzenia, która pozwala obliczyć tzw. liczbę przeznaczenia każdego człowieka. Ta natomiast określa cechy charakteru jej posiadacza. Jaka jest numerologiczna 10? Czym jest numerologia? Co mówi ona o związkach z numerologiczną 10?

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 1? Poznaj charakterystykę numerologicznej Jedynki!

Jak obliczyć swoją liczbę przeznaczenia?

Numerologiczna 10 to tak naprawdę cyfra jeden. Według numerologii cechy charakteru każdego człowieka określają cyfry od jednego do dziesięć. Zero nie jest w zasadzie cyfrą, jest jednak początkiem i zapowiedzią cyfr oraz liczb. Jako symbol oznacza to, co wieczne.

Jak obliczyć swoją liczbę przeznaczenia? Zgodnie z numerologią, czyli nauką o liczbach, liczba przeznaczenia to suma wszystkich liczb wchodzących w skład daty urodzenia człowieka. Istnieje kilka sposobów jej wyliczania:

  • metoda wertykalna - polega na zsumowaniu wszystkich cyfr,
  • metoda horyzontalna - to zsumowanie wszystkich liczb,
  • metoda redukcji - opiera się na zsumowaniu cyfr z redukcji liczb złożonych w dacie, czyli osobno dla dnia, miesiąca i roku.

Podczas określania liczby przeznaczenia powinno się skorzystać z wszystkich trzech metod. Dzięki temu można określić tzw. podliczby, które pozwalają lepiej zinterpretować znaczenie liczby przeznaczenia.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 7? Poznaj charakterystykę numerologicznej Siódemki!

Cechy numerologicznej 10

Numerologia 10 określa osobę otwartą i pełną inicjatywy. Są to urodzeni charyzmatyczni przywódcy, którzy nie lubią stagnacji. Takie osoby są niezwykle aktywne, a ich siła przekonywania pobudza także innych do działania. Dzięki ogromnej determinacji, ale i ciężkiej pracy osoby z liczbą przeznaczenia 10 odnoszą w życiu sukcesy, które są dla nich niezwykle ważne.

Numerologia 10 przypisuje także duży indywidualizm i niezależność. Śmiało realizują one swoje pomysły i stają się inspiracją dla innych ludzi. Zyskując przez to szacunek i uznanie często są także mentorami i duchowymi przywódcami. Potrafią one także motywować siebie do działania. Niezwykle silny jest w nich mechanizm rozwoju i samodoskonalenia.

Z drugiej strony lubią stawiać się ponad innymi ludźmi, często cierpiąc z tego powodu w samotności. Jeśli dodamy do tego często władczy i despotyczny charakter, możemy otrzymać wybuchową mieszankę pejoratywnych cech. Często także pozytywne cechy, takie jak chęć odniesienia sukcesu, jeśli nadmiernie pielęgnowane, mogą przerodzić się w negatywne emocje. Numerologiczne 10 muszą strzec się więc przed materializmem.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Partnerska numerologia liczby 10

Za sprawą numerologii można określić nie tylko cechy charakteru człowieka, ale też sprawdzić, czy zaplanowane na konkretny dzień wydarzenie nie powinno odbyć się w innym terminie. Numerologia pozwala także na dopasowanie do siebie osób, które pozostają w związku lub go planują.

Jak sprawdzić dopasowanie według numerologii partnerskiej? Należy wyliczyć liczbę przeznaczenia dla każdego z partnerów, a następnie je porównać. Jakie cechy w związku przypisuje numerologia liczbie 10? Przede wszystkim są to partnerzy, którzy lubią dyrygować w związku. Z uwagi na swój dar przekonywania, często druga strony nawet nie zdaje sobie sprawy, pod jak silnym wpływem pozostaje. Numerologiczne 10 są ponadto zaborcze, dlatego najlepiej u ich boku sprawdzą się osoby nieco uległe - najlepiej numerologiczne 2 oraz 6.