Zamknij

Numerologia imienia - jaka jest twoja liczba?

01.04.2021
Aktualizacja: 01.04.2021 20:19
Wiesz, jaka liczba jest przypisana do twojego imienia?
fot. Shutterstock

Czym jest numerologia imienia? Ludzkość już od kilku tysięcy lat zajmuje się badaniem symboliki liczb. Numerologia umożliwia odkrycie mocnych stron osobowości i pokazuje, jaki wpływ na główne aspekty życia mają liczby.

Liczby mogą dać wiele cennych wskazówek dotyczących naszego życia. Do nadanego podczas urodzenia imienia przypisana jest konkretna liczba, za którą stoją różne cechy charakteru. Jest to więc nasz osobisty aktywny potencjał. Numerologia imienia określa nasze zachowanie, rozwój, sposób bycia i charakter. Dlatego warto wiedzieć, co imię wnosi w nasze życie i jaki daje nam potencjał. Liczba imienia, która jest zestawiona z liczbą nazwiska, może nas wspomagać, ale może też nam szkodzić, dlatego czasem warto nawet rozważyć zmianę nazwiska, bo może to mieć pozytywny wpływ na życie.

Zobacz także: Liczby mistrzowskie - wyjątkowe wibracje 11, 22, 33 i 44

Jakie cyfry odpowiadają literom w numerologii imienia i nazwiska

Numerologia imienia i nazwiska jest bardzo prosta do obliczenia. Jak obliczyć liczbę imienia? Liczba imienia to suma wartości wszystkich liter w imieniu, zarówno samogłosek, jak i spółgłosek. Istnieją trzy systemy numerologiczne: pitagorejski, chaldejski i kabalistyczny. Najpopularniejszy jest system Pitagorasa, który poszczególnym literom alfabetu przypisuje konkretne liczby od 1 do 9. Jak rozszyfrować litery?

1 -  A, J, S

2 -  B, K, T

3 -  C, L, U

4 -  D, M, V

5 -  E, N, W

6 -  F, O, X

7 -  G, P, Y

8 -  H, Q, Z

9 -  I, R

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Oblicz swoją liczbę w numerologii imienia i nazwiska

Aby obliczyć numerologię imienia i nazwiska, należy zamienić litery na cyfry. Przykładem niech będzie imię Anna. A N N A = 1 + 5 + 5 + 1= 12

Zarówno krótkie, jak i długie imiona często dają liczbę powyżej 9. Wtedy trzeba je uprościć. W tym przypadku: 12 = 1 + 2 = 3.

Imię Anna to numerologiczna liczba 3.

Uproszczenie ma na celu otrzymanie liczby z przedziału od 1 do 9. Należy sumować liczby każdego wyniku, aż do uzyskania liczby jednocyfrowej.

W takim sam sposób oblicza się liczbę nazwiska. Np. nazwisko Kot to: 2 + 6 + 2 = 10 = 1 + 0 = 1

Liczbą wywodzącą się z nazwiska Kot jest -  1.

Aby obliczyć wspólną liczbę dla imienia i nazwiska, trzeba dodać sumy z imienia i nazwiska:

ANNA = 12

KOT = 10

Czyli: 12 + 10 = 21 = 2 + 1 = 3

Końcowa liczba dla osoby nazywającej się Anna Kot to 3. Jest ona liczbą wyrazu lub liczbą osobowości. Liczba imienia ma aktywny wpływ na liczbę osobowości. Dlatego też według numerologii imion, liczba imienia nazywana jest też liczbą aktywną. Sama liczba nazwiska ma mniejszy wpływ na osobowość niż imię, ale reprezentuje jej aspekt społeczny oraz cechy dziedziczne. Nazywana jest więc liczbą dziedziczną.

Zobacz także: Numerologia 33 - co oznacza numerologiczna trzydziestka trójka?

Cechy osobowości według numerologii imienia

Poszczególne liczby imienia odpowiadają za cechy osobowości, które mogą posiadać osoby, noszące dane imię. Warto mieć to na uwadze, wybierając pierwsze i drugie imię dla dziecka. Co oznaczają poszczególne liczby?

1 -  Numerologiczna jedynka nosi w sobie wewnętrzne ciepło, które dodaje jej uroku i sprawia, że jest lubiana wśród ludzi. Łatwo i szybko nawiązuje kontakty, a jeśli stawia przed sobą konkretne cele, już w trakcie realizacji jest przekonana o ich słuszności i potrafi osiągnąć więcej, niż zamierzała. Cechuje ją uczciwość, łagodność, wytrwałość i dokładność. Posiada też wiele zainteresowań, które pozwalają oderwać się od codzienności.

2 -  Numerologiczna dwójka to osoba spokojna, zrównoważona i łagodna. Nawet w stanie silnego wzburzenia nie traci kontroli nad sobą i potrafi trzeźwo ocenić siebie oraz sytuację, w której się znalazła. Czasem przecenia swoje możliwości, co bywa przykre, ponieważ nie lubi mieć niedokończonych spraw. Jest zadowolona ze swojego wyglądu i lubi żyć w komfortowych warunkach, ale potrafi też dostosować się do sytuacji.

3 -  Numerologiczna trójka z pozoru jest silną osobą, jednak w rzeczywistości ma delikatne zdrowie i musi zadbać o swój wygląd, aby dobrze wyglądać. Trójce brakuje wytrwałości i stałości. Rzadko angażuje się poważnie w jakąś sprawę, łatwo też daje kierować sobą, często zupełnie nie będąc tego świadomą. Jej życie w dużym stopniu zależy od ludzi, wśród których żyje. Potrzebuje w swoim bliskim otoczeniu osoby o silnym charakterze, która pomoże jej podejmować decyzje.

4 -  Numerologiczna czwórka ma w sobie dużo energii. Łatwo popada w zmienne nastroje, a w życiu pociągają ją przygody. Potrzebuję dla siebie dużo przestrzeni i swobody. Czwórka powinna uważać na uleganie zachciankom, a w swoich działaniach musi brać pod uwagę realną sytuację. Jeśli się postara, może być uważana za osobę interesującą, z którą da się ciekawie porozmawiać.

5 -  Numerologiczna piątka to osoba praktyczna, co czasem niekorzystnie odbija się na jej wyglądzie, sposobie bycia i stylu ubierania. Ma w sobie pewien chłód, który powoduje dystans między nią a otoczeniem. Czasem zbyt mocno skupia się na sprawach dotyczących samej siebie, co sprawia, że otoczenie nie patrzy na nią przychylnie. Dlatego powinna poświęcić innym więcej uwagi i dać się poznać z dobrej strony. Piątka posiada wiele pozytywnych cech -  jest dyskretna, uczciwa pracowita i wytrwała. Te cechy mogą jej przynieść szacunek i zaufanie innych ludzi, ale inni muszą najpierw przekonać się o tych cechach.

6 -  Numerologiczna szóstka na pierwszy rzut oka ma dość przeciętną osobowość, ale przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Odsłania wtedy wdzięk i dobroć, jest szczera, bezpośrednia i prawdomówna. Nie zmienia często swoich przekonań i chętnie pomaga innym, nie oczekując niczego w zamian.

7 -  Numerologiczna siódemka to osoba praktyczna, która w pełni wykorzystuje swoje możliwości i umiejętności. Można na niej polegać, bo w każdej sytuacji jest dojrzała i odpowiedzialna. Nigdy nie składa obietnic bez pokrycia. Dużą uwagę zwraca na swój wygląd zewnętrzny i gustowne urządzenie otoczenia. Posiada też zdolności artystyczne. Siódemka sumiennie wykonuje swoje obowiązki, dzięki czemu ma dobrą opinię w miejscu pracy oraz szansę na dobre stanowisko. Musi jednak uważać, żeby przez te cechy nie zostać obarczona dodatkową pracą.

8 -  Numerologiczna ósemka dba głównie o rozwój intelektualny i pogłębianie swoich zainteresowań. Mniej skupia się na swojej urodzie, a często ją zaniedbuje. Choć jest zdolna i pracowita, czasem przecenia swoje możliwości. Bywa też despotyczna i łatwo popada w gniew. Jest realistą, trzeźwo patrzącą na innych, jednak dla siebie jest bardzo łaskawa. Czasem stara się udowadniać ludziom, że góruje nad nimi, przysparzając sobie w ten sposób niechęci ze strony innych. Nie wie, co to słabości, więc nie potrafi okazywać innym życzliwości i dlatego ma problem z sympatią ze strony otoczenia.

9 -  Numerologiczna dziewiątka nawet jeśli ma jakieś mankamenty wyglądu, potrafi je zamaskować w taki sposób, że może być uważana niemal za ideał. Ma zmysł estetyczny, poczucie humoru, jest serdeczna i ma miły sposób bycia. Dzięki tym cechom cieszy się sympatią otoczenia.

Zobacz także: Numerologia partnerska. Sprawdź z kim, powinieneś stworzyć związek?