Zamknij

Numerologia 11 - poznaj swój charakter

10.03.2021
Aktualizacja: 10.03.2021 16:28
Zobacz co mówi o tobie numerologiczna 11.
fot. Shutterstock

Numerologia każdemu z nas przypisuje jakąś liczbę, która odpowiada charakterowi. Z reguły są to pojedyncze liczby, a jeśli się powtarzają to nazywamy je liczbami mistrzowskimi. Sprawdź, co oznacza numerologiczna 11. 

Numerologiczna 11 powstała poprzez odpowiednie działania na liczbach tworzących datę urodzenia i oznacza osobę wyjątkową, o wysokim stopniu rozwoju duchowego i bardzo samoświadomą, często określaną jako starą duszę. Numerologiczna 11 symbolizuje wiedzę i doświadczenie oraz inspiracje i skłonności do wizjonerstwa wykraczającego poza zwykłą codzienność. Osoby takie dążą do przejścia na zaawansowany poziom duchowy. W młodym wieku często nie przejawiają wybitnych zdolności i cech szczególnych, ponieważ siła, jaką niesie ze sobą numerologiczna 11, jeszcze nie zdążyła się przebudzić. Sprawdź, jakie przesłanie niesie ze sobą numerologiczna 11. 

Numerologia: 11 - cechy charakterystyczne 

Numerologiczna 11 występująca w dacie urodzenia oznacza, że taka osoba najprawdopodobniej już kiedyś żyła na ziemi i powróciła na nią ponownie, aby służyć i pomagać innym. Cechuje się dużą odpowiedzialnością, wiedzą i mądrością, które zyskała poprzez wcześniejsze wcielenie. Inni ludzie podświadomie wyczuwają bijącą od niej moc i nie mogą przejść obok niej obojętne. Numerologiczna 11 ma za zadanie samodoskonalić się po to, aby stać się dla innych przewodnikiem i nauczycielem w ich drodze do rozwoju duchowego. 

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Znaczenie liczby 11 

Do charakterystycznych cech charakteru numerologicznej 11 należy wrażliwość, empatia i współczucie dla innych. Posiada ona wysoką inteligencję, bystrość i jasność umysłu i wielką odwagę, która przejawia w śmiałych czynach. 11 numerologiczna świadczy także o sile charakteru i szlachetności osoby, która się urodziła pod tą liczbą. Jej przeznaczeniem jest prowadzenie pięknego uduchowionego życia w drodze do osiągnięcia ideału. Wszystko, co robi, wynika z wewnętrznego obowiązku, nie zaś z potrzeby znalezienia poklasku i akceptacji u innych. Często jawi się jako osoba nieco tajemnicza. Cechuje ją skromność i bezinteresowność, które powiązane są z pracą na rzecz innych ludzi, przez co numerologiczna 11 często bierze udział w akcjach humanitarnych. Z jednej strony posiada dużą charyzmę, która nikomu nie pozwala przejść obok niej obojętnie, z drugiej zaś czasem może mieć problemy w pozyskaniu czyjejś sympatii. Zawsze walczy o swoje i realizuje swoje pragnienia, aby urzeczywistnić swoje ideały i misję bycia drogowskazem dla innych. 

Zobacz także: Dziś zaczyna się nowy rok numerologiczny 2021. Sprawdź, jakie zmiany wniesie do twojego życia!

Numerologia partnerska 11 

Numerologiczna 11 w miłości oznacza namiętność i lojalność. Osoba urodzona pod tą liczbą jest oddana i otwarta na potrzeby partnera oraz wkłada dużo energii i pracy w związek. Z jednej strony jest bardzo czuła i empatyczna, z drugiej stawia wysokie wymagania i oczekuje ich spełniania. Angażuje się powoli i najpierw stara się dobrze poznać partnera podczas długich rozmów. Unika krótkich niezobowiązujących relacji. 

Jest osobą rozdartą wewnętrznie, która boryka się z uczuciem nieustnego niepokoju, dlatego też numerologiczna 11 miłość traktuje jako relację opartą na wierności i poczuciu bezpieczeństwa emocjonalnego i wzajemnego oparcia. Choć postępuje racjonalnie i powoli, nie oznacza to, że nie jest kreatywna w związku. W miłości cielesnej wykazuje dużą dozę kreatywności i często potrafi zaskoczyć partnera. Przepada za długą, pełną pasji grą wstępną, która satysfakcjonuje obu partnerów. 

Numerologiczna 11 a finanse 

Numerologiczna 11 tak w miłości, jak i w pracy stawia dobro innych ponad swoje własne, co często może skutkować szkodą dla niej samej. Daje się wykorzystywać, mimo że doskonale widzi to i nie zawsze jest odpowiednio wynagradzana za swoją pracę. Sama nie przywiązuje dużej uwagi do pieniędzy i dóbr materialnych. Jeśli dobrze zarabia, nie popisuje się swoim bogactwem, a znaczną część wykorzystuje na cele charytatywne. Pieniądze nie trzymają się jej długo, przez co rzadko odkłada znaczne sumy. 

Zobacz także:  Numerologia partnerska. Sprawdź z kim, powinieneś stworzyć związek?

Numerologia 11 - praca 

Numerologiczna 11 jest silnie powiązana z potrzebą poczucia wolności we wszystkich sferach życia także w pracy. Bardzo lubi pracować, dlatego chętnie zakłada własny biznes. To pozwala jej rozwijać się w dziadzinach finansowych. Nie lubi pracować dla kogoś, ponieważ bardzo szanuje swoją niezależność, dzięki której może sama podejmować dobre decyzje. Ze względu na wysoką wrażliwość, duży zmysł obserwacji i inteligencję każda numerologiczna 11 odnajdzie się w sztuce. 

Ciemna strona numerologicznej 11 

Mimo silnego charakteru numerologiczna 11 często wykazuje spore pokłady egocentryzmu. Oznacza to, że jeśli zostanie zraniona, może uciec w świat swoich własnych wizji i wyobrażeń. Wtedy też zamyka się w sobie, traci poczucie własnej wartości i popada w melancholię. Z powodu swojej neurotycznej osobowość istnieje wewnątrz niej silny konflikt pomiędzy przekonaniem o własnej wyjątkowości a strachem przed porażką i utratą swojej pozycji w oczach innych. Natomiast jej cechy przywódcze mogą doprowadzić do pychy oraz złych działań i decyzji.