Zamknij

Miesiąc, w którym się urodziłeś, ma wpływ na twoje zdrowie. Który z nich jest najlepszy?

Anna Respondek
27.04.2020 16:05
"Najzdrowszy" miesiąc na urodziny dziecka
fot. Pexels

Badacze określili też, który z nich najmniej sprzyja zdrowiu. 

Wygląda na to, że miesiąc, w którym przyszło się nam urodzić, związany jest nie tylko z huczną imprezą urodzinową, ale może również realnie wpłynąć na nasze życie. Ostatnio naukowcy okryli, że dzieci z września najczęściej odnoszą sukcesy. Teraz dowiadujemy się, że to, w którym momencie roku przyszliśmy na świat, decyduje o tym, jak zdrowi będziemy. 

Według najnowszych badań przytaczanych przez portal Onet.pl, dzieci urodzone w maju cieszą się najlepszym zdrowiem, natomiast te urodzone w październiku, mają najsłabszą odporność. 

W badaniach przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wzięły udział niemalże 2 miliony ankietowanych. Okazało się, że kobiety zachodzące w ciążę jesienią mają organizmy dużo bardziej wzmocnione słońcem i witaminami z sezonowych warzyw i owoców, a to pozytywnie wpływa na płód. Osoby urodzone zimą mają większe problemy z otyłością, ponieważ organizm przestawia się na magazynowanie tłuszczu. 

Lipcowe dzieci najczęściej chorują na astmę, co związane jest z silnym pyleniem traw, natomiast marcowe, często skarżą się na przypadłości sercowe. Dziewczyny urodzone latem później dojrzewają płciowo, dlatego w przyszłości rzadziej borykają się z typowo kobiecymi dolegliwościami takimi jak nowotwory piersi czy jajników. 

A Wy, w jakim miesiącu się urodziliście? ;)