Zamknij

Czym charakteryzują się osoby urodzone w styczniu? Wyróżnia je jedna cecha

Katarzyna Leszczyńska
03.01.2018
Aktualizacja: 20.11.2019 15:36
Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w styczniu?
fot. pexels.com

Niektóre z tych cech są naprawdę nietypowe.

Ludzie urodzeni w styczniu to osoby najstarsze wśród swoich rówieśników. Wydawać się może, że w związku z tym będą bardziej poważne, jednak je również charakteryzuje szalona natura. Istnieje wiele zaskakujących cech tego typu ludzi, które mogą wszystkich zaskoczyć. Czym charakteryzują się osoby, które urodziny obchodzą właśnie w styczniu?

Odważni i czujni

Potrafią poradzić sobie z każdym wyzwaniem i w każdej pracy. Często obarczają się problemami innych, chcąc za wszelką cenę im pomóc. Potrafią jednak również odpowiadać za swoje czyny i mają ogromną odwagę cywilną. Niektórzy z nich jednak są samotni, ponieważ trudno im zawiązać trwałe przyjaźnie i poznawać nowych ludzi.

Są kreatywni

Badania przeprowadzone w 2015 roku wykazały, że ludzie urodzeni na początku roku przy rozwiązywaniu problemów wykazują się najwyższym poziomem kreatywności i są o wiele bardziej pomysłowi niż inni.

Mają ogromne poczucie humoru

Ich drugie imię to sarkazm. Mają specyficzne poczucie humoru, ale znajomi ich za to uwielbiają. Czasami nie potrafią powstrzymać się od żartu, co niekiedy może irytować innych. Urodzeni w styczniu są jednak empatyczni i nigdy nie chcą skrzywdzić drugiej osoby.

Ludzie urodzeni w styczniu mają ogromne poczucie humoru

Stają się młodzieńczy z wiekiem

W związku z tym, że od małego czują się najstarsi w swoim otoczeniu, później odbija się to na ich życiu. Są bardzo spontaniczni, mają dużo energii, co potrafią spożytkować każdego dnia. Z wiekiem jednak czują się coraz młodziej, co dla innych nie do końca może być zrozumiałe. Im są starsi, tym więcej przyjemności czerpią z życia.

Są szalonymi imprezowiczami

Gdy są w grupie swoich przyjaciół, stają się duszą towarzystwa. Jeżeli planujemy zrobić imprezę stulecie, koniecznie trzeba zaprosić na nią styczniowe dzieci. Wówczas dobra zabawa jest gwarantowana.

Nie lubią wyrażać uczuć

Jeżeli chodzi o mówienie o uczuciach, są bardzo skryci w sobie. Nie można oczekiwać od partnera urodzonego w styczniu, że będzie nieustannie informował nas o swoich uczuciach. Może jednak je pokazywać w drobnych gestach. Ewidentnym plusem w związku z nim jest to, że jest bardzo namiętny.

Mają słabość do październikowych kobiet

Badania opublikowane w Journal of Interdisciplinary Cycle Research wykazały, że mężczyźni urodzeni w styczniu są aż trzykrotnie bardziej skłonni do znalezienia partnerki, która urodziła się w październiku. Problem polega w tym, że ci panowie również najczęściej się rozwodzą.

Mężczyźni urodzeni w styczniu mają słabość do kobiet urodzonych w październiku

Są bardziej wysportowani od innych

Dzieci urodzone w styczniu uznawane są za dużo mądrzejsze od pozostałych z ich klasy, ale również sprawniejsze. Dzięki temu mogą osiągać sukcesy sportowe. Do tego dojść może również cecha, która odpowiada za to, że są również o wiele skuteczniejsi i wytrwalsi od swoich rówieśników.

Najczęściej zostają lekarzami lub księgowymi

Te dwa zawody są najczęściej wybierane przez ludzi urodzeni w styczniu. Charakteryzują się oni ścisłymi umysłami i mają głowę do nauki. Najrzadziej wybierają karierę jako agenci nieruchomości.

Są bardziej narażeni na cukrzycę

Istnieje zależność pomiędzy małą ilością światła słonecznego w ciąży a ryzykiem zachorowania na cukrzycę. Dlatego też styczniowe dzieci są bardziej narażone na występowanie tej choroby.

Ludzie urodzeni w styczniu są wysportowani

Ich znak zodiaku to koziorożec lub wodnik

Oba znaki zodiaku lubią organizację i są bardzo zdyscyplinowane. Podczas, gdy koziorożec jest nieco bardziej towarzyski, wodnik to prawdziwy indywidualista. Jest jednak empatyczny i lubi angażować się w pomoc innym. Koziorożec natomiast ma przywódcze skłonności i jest stworzonym liderem w każdej grupie.

Ich kwiaty urodzenia to goździk i przebiśnieg

Choć styczeń kojarzy się raczej ze srogą zimą, ludzie urodzeni w tym okresie mają swoje charakterystyczne kwiaty, które związane są właśnie z ich znakami zodiaku. Goździk to roślina, która może mieć wiele pięknych kolorów. A to znaczy, że również osobowość urodzonych w styczniu jest niezwykle barwna. Przebiśnieg natomiast zwiastuje świeżość i nadzieję, co kojarzy się z pięknym wnętrzem tych ludzi.

Ich kamieniem urodzenia jest granat

Ten kamień jest równie barwny jak goździk. Choć ludziom zazwyczaj kojarzy się z czerwienią, może przybierać różne kolory. Styczniowe dzieci, które noszą go przy sobie, zgodnie z przepowiedniami mogą spodziewać się „wiecznego szczęścia, zdrowia i bogactwa”.

Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w styczniu?