Zamknij

Którą postacią z "Władcy Pierścieni" jesteś? Wskazuje na to twój znak zodiaku

25.10.2021 12:53
Władca Pierścieni
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, czy bliżej ci do elfa czy do krasnoluda? A może nie wiesz, czy twój charakter bardziej pasuje do ludzi czy do hobbitów? Odpowiedzi udzieli ci astrologia. Zobacz, która postać z "Władcy Pierścieni" jest ci najbliższa.

Cechy poszczególnych znaków zodiaku wskazują na to, do których postaci pasują najbardziej. Na tej podstawie możemy stwierdzić, jakich bohaterów literackich czy filmowych przypominamy - jeśli więc chcesz się przekonać, kim byłbyś w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena w powieściach należących do sagi o Władcy Pierścieni, przeczytaj poniższy artykuł.

Zobacz także: Gryffindor, Slytherin, a może Ravenclaw? Twój znak zodiaku wskazuje, do jakiego domu w Hogwarcie należysz

Którą postacią z "Władcy Pierścieni" jesteś?

Saga o Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena została opublikowana w latach 50. XX wieku. Należą do niej trzy powieści: "Drużyna Pierścienia", "Dwie wieże" i "Powrót króla". Cykl często nazywa się dziś po prostu "Władcą Pierścieni". Kilkanaście lat wcześniej autor wydał książkę "Hobbit, czyli tam i z powrotem", która stanowiła zapowiedź późniejszych wydarzeń. Wszystkie te powieści doczekały się już ekranizacji, a chociaż pierwszą część zatytułowaną "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" nakręcono równo 20 lat temu, filmy wcale nie tracą na popularności.

Gwiazdorska obsada (m.in. Elijah Wood, Ian McKellen, Virgo Mortensen czy Orlando Bloom) zapewniły produkcji ogromny sukces. Kolejne pokolenia jej fanów przenoszą się w wyobraźni do Śródziemia, by przeżywać przygody wraz z Drużyną. Wielu z nich zadaje sobie pytanie, jaką postać mogliby zastąpić. Według astrologów możemy się zasugerować swoim znakiem zodiaku.

"Władca Pierścieni" a astrologia

Oto lista bohaterów "Władcy Pierścieni" z przypisanymi do nich znakami zodiaku:

Baran - Bilbo Baggins. Bilbo Baggins był niepozornym hobbitem, który umiał wykazać się ogromną odwagą i pewnością siebie. Marzył o przeżyciu wielkiej przygody. Dzięki swojemu poczuciu humoru i talentowi do rozwiązywania zagadek zawsze wiedział, jak wyplątać się z kłopotów.

Byk - Frodo Baggins. Powiernik Pierścienia nie zaszedłby daleko, gdyby nie jego lojalność wobec rodziny i przyjaciół. Właśnie dlatego, że sam był skłonny do poświęceń i kompromisów, zyskał wsparcie całej Drużyny. Podobnie jak zodiakalny Byk, umiał też wykazać się cierpliwością.

Bliźnięta - Pippin. Ciekawska natura tego hobbita niejeden raz wpędziła jego towarzyszy w poważne kłopoty. Jednak był też wesoły i pomysłowy - dzięki temu, że nie tracił optymizmu i umiał wykorzystać każdą sytuację, przyczynił się do pokonania zła.

Rak - Merry. Ten hobbit cenił sobie przyjaźń na tyle, że przyłączył się do wyprawy, chociaż wcale nie musiał. Zdarzało się, że dopadały go wątpliwości, jednak oddanie dla bliskich było dla niego ważniejsze. Był bardzo opiekuńczy.

Lew - Aragorn. Miał wielkie serce, odwagę i szerokie spojrzenie na świat. Nie kusił go Jedyny Pierścień, bo pozostawał skupiony na pomaganiu innym. Bez cienia wahania zginąłby za innych członków Drużyny. Gdy lud okrzyknął go królem, wciąż okazywał wszystkim szacunek i nigdy się nie wywyższał.

Panna - Legolas. Nie tracił równowagi bez powodu i zawsze starał się zachować spokój. Często pogrążał się w refleksjach, z których nikomu później się nie zwierzał. Choć w świecie elfów przysługiwały mu luksusy, bo należał do królewskiej rodziny, wolał wybrać się w podróż i pomóc tym, którzy go potrzebowali.

Waga - Gollum. Podobnie jak zodiakalna Waga, Gollum był najbardziej niezdecydowaną postacią w Śródziemiu. Nieustannie się wahał, co powinien zrobić. Miał dwie osobowości - dobrą i złą, które cały czas ze sobą walczyły.

Skorpion - Boromir. Pasja i władczość tego znaku doskonale oddają to, czym wyróżniał się Boromir. Jako naturalny pretendent do tronu często marzył o tym, by rządzić innymi. Chciał postrzegać siebie jako sprawiedliwego i dobrego króla, jednak zgubiła go próżność.

Strzelec - Gimli. Krasnolud pochodzący z królewskiego plemienia Durina posiadał zaskakującą zdolność dopasowywania się do nawet najbardziej niesprzyjających warunków. Umiał znosić ciężkie wygody i wychodził naprzeciw niebezpieczeństwom. Wyróżniało go to, że cały czas żartował - nawet podczas prowadzenia walki.

Koziorożec - Elrond. Elf mieszkający w Rivendell wielokrotnie pomógł Drużynie Pierścienia w sytuacjach, które wydawały się beznadziejne. Choć często krytykował ludzi za ich postępowanie, udowodnił ostatecznie, że głęboko w nich wierzy. Gdyby nie on, finałowa bitwa w obronie Gondoru z pewnością zostałaby przegrana.

Wodnik - Gandalf. Nieszablonowe myślenie, oryginalność i buntowniczość czarodzieja często prowadziły do nieprzewidzianych trudności. Jednak jego intuicja i życzliwość wobec innych zjednały mu wielu oddanych przyjaciół. Zawsze umiał wyplątać się z kłopotów i wykazywał się wielką siłą, gdy ktoś liczył, na jego pomoc.

Ryby - Samwise Gamgee. Wrażliwy i łagodny hobbit z pozoru zupełnie nie nadawał się na towarzysza Froda, który wędrował do Mordoru. Jednak Sam dzielnie zniósł wszystko, co czekało na jego drodze. Z oddaniem opiekował się przyjacielem, często ignorując własne potrzeby i strach. Był idealistą, więc nigdy nie tracił wiary w powodzenie wyprawy. Dzięki niemu Frodo nigdy się nie poddał.

Zobacz także: Żywioły znaków zodiaku. Sprawdź, jaki jest twój!