Zamknij

Którą postacią z "Przyjaciół" jesteś? Wskazuje na to twój znak zodiaku

26.10.2021 15:19
Przyjaciele
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Rachel, Monica, a może Joey? Jeśli lubisz oglądać "Przyjaciół" i często się zastanawiasz, do której postaci najbardziej pasujesz, odpowiedź znajdziesz na liście poniżej.

Serial "Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych sitcomów na świecie. Zyskał miliony fanów, którzy marzyli o tym, by spędzić choć jeden dzień w kawiarni Central Perk. Czy ty też do nich należysz? Twój znak zodiaku wskazuje, którą z postaci mógłbyś zastąpić.

Zobacz także: Gryffindor, Slytherin, a może Ravenclaw? Twój znak zodiaku wskazuje, do jakiego domu w Hogwarcie należysz

Którą postacią z "Przyjaciół" jesteś?

Charakterystyka znaków zodiaku pozwala nam przypasować fikcyjne postaci do określonych typów osobowości. Astrologia daje nam więc wskazówkę, w którą z ról moglibyśmy się wcielić. Jeśli masz swoich ulubionych bohaterów w grupie " Przyjaciół", ale nie wiesz, którego z nich najbardziej przypominasz - przeczytaj poniższą listę.

"Przyjaciele" a astrologia

Oto lista bohaterów "Przyjaciół" z przypisanymi do nich znakami zodiaku:

Baran - Mike. Zawsze działał po swojemu. Był odważny, spontaniczny i pełen pasji. Nigdy nie bał się wyrażać tego, co myśli i czuje. Zupełnie nie przejmował się tym, co pomyślą o nim inni. Ożenił się z Phoebe na przekór rodzicom, którzy nie akceptowali jego wyboru partnerki.

Byk - Joey. Był urodzonym smakoszem i korzystał ze wszystkich przyjemności, jakie oferowało mu życie. Jedzenie, kobiety, rodzina i przyjaciele - nic więcej się dla niego nie liczyło. Jako jedyny z grupy został bogaty i zasmakował codziennego luksusu. Wcześniej jednak stracił wszystko, ale zamiast się załamać, opiekował się... kurczakiem i kaczką.

Bliźnięta - Emily. Ta bohaterka okazała się kobietą o dwóch twarzach - z jednej strony była subtelna i ciepła, a z drugiej mroczna i skłonna do manipulacji. Kiedy czuła się zagrożona, nie miała skrupułów przed szantażowaniem Rossa. Nie potrafiła mu wybaczyć, że ją zranił. 

Rak - Carol. Carol była ciepłą i spokojną osobą, ale czasem czuła się zagubiona. Przez wzgląd na tę emocjonalną niepewność postanowiła całkowicie zmienić swoją ścieżkę życiową i porzuciła Rossa, chociaż była z nim w ciąży. Mimo to nigdy nie przestała się z nim przyjaźnić.

Lew - Phoebe. Z natury pewna siebie Phoebe była do tego stopnia przekonana o własnej wartości, że na każdy komplement odpowiadała: "I know" ("Wiem"). Nie robiła tego jednak wcale w taki sposób, który wskazywałby na to, że jest próżna. Umiała z siebie żartować i nigdy się nie wywyższała. Ze wszystkich członków grupy to ona miała za sobą najwięcej przykrych doświadczeń, jednak do końca życia pozostała optymistką.

Panna - Monica. Choć jej zamiłowanie do porządku i dobrej organizacji irytowało przyjaciół, wszyscy przyznawali zgodnie, że jest najlepszą gospodynią na świecie. Nie było umiejętności, której Monica nie opanowałaby prawie od razu. Lubiła się uczyć i chwalić tym, co potrafi. 

Waga - Rachel. Urodzona estetka z zamiłowaniem do świata mody i postać o osobowości rozkapryszonej księżniczki. Mogłaby wzbudzać antypatię, gdyby nie jej niezwykła dobroć i lojalność wobec przyjaciół. Rachel poszłaby za nimi w ogień, bo byli dla niej jak rodzina.

Skorpion - Janice. Nikomu nie pozwoliła przejść obok siebie obojętnie. Lubiła zwracać na siebie uwagę, nawet gdy doskonale wiedziała, że swoim zachowaniem przekracza ustalone granice. W miłości bywała obsesyjna i zaborcza. Osaczała Chandlera, nie dając mu chwili wytchnienia. On jednak po każdym rozstaniu zaczynał za nią tęsknić.

Strzelec - Chandler. Na co dzień lubił uchodzić za błazna i wszystkie sytuacje obracał w żart. Bywał tak niepoważny, że niewiele osób podejrzewało go o głębsze refleksje. Tymczasem w rzeczywistości miał dość melancholijną naturę. Codzienne wygłupy służyły temu, by to ukryć.

Koziorożec - Ross. Ross to zdecydowanie najinteligentniejszy członek grupy "Przyjaciół", mól książkowy i entuzjasta filmów dokumentalnych. Wierny swoim zasadom, czasem przesadnie poważny, mógłby się wydawać nudny. Jednak to właśnie on spośród mężczyzn występujących w serialu podjął najwięcej szalonych decyzji. Podejmował ryzyko dla miłości i poświęcał się dla przyjaciół.

Wodnik - David. Był pierwszą miłością Phoebe. Pasjonował się nauką, przez co po otrzymaniu grantu w Mińsku wyjechał na kilka lat i poświęcał wolny czas badaniom. Nigdy nie przestał kochać swojej ekscentrycznej i zwariowanej dziewczyny, jednak miał spore trudności z podjęciem decyzji o związaniu się z nią na resztę życia. 

Ryby - Gunther. Gunther był łagodny, serdeczny i wrażliwy. Gdy zakochał się w Rachel, skrycie ją idealizował, ale przez wiele lat nie umiał się odważyć na wyznanie jej uczuć. Pomimo swojej nieśmiałości wzbudzał powszechną uwagę - wyróżniał się na tle otoczenia i ludzie darzyli go sympatią.

Zobacz także: Żywioły znaków zodiaku. Sprawdź, jaki jest twój!