Zamknij

Koniunkcja Marsa i Neptuna w maju 2022 roku. Możemy teraz spotkać miłość swojego życia

18.05.2022 09:33
Zakochani
fot. Shutterstock

Horoskop na drugą połowę maja 2022 roku wskazuje, że wiele znaków zodiaku ma szansę odmienić swoje życie uczuciowe. Jest jednak coś, na co powinniśmy uważać.

Po zaćmieniu Księżyca, które mogło podburzyć naszą wiarę w możliwość znalezienia szczęścia w życiu, mogą nastąpić istne cuda. Jak twierdzą astrologowie, powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte, bo wszystko może się odmienić w ciągu kilku dni. Odzyskamy dobry nastrój i nadzieję na przyszłość, a niektórzy zaczną myśleć o miłości.

Zobacz także: Pozycje jogi dobrane do znaków zodiaku. Sprawdź, jaka jest twoja

Horoskop miłosny na maj 2022 roku

Pierwsza połowa miesiąca była dla nas czasem prób. Niemal każdy choć na chwilę zwątpił w siebie i zaczął przyjmować pesymistyczny stosunek do swoich spraw. Wiele relacji z tego powodu się rozpadło. Przestaliśmy też liczyć na to, że uda nam się stworzyć więź z osobą, która nie jest pewna swoich uczuć. Ostatnie tygodnie maja będą nagrodą dla tych, którzy poświęcili czas na przemyślenia i wyciągnęli odpowiednie wnioski. Skłócone pary mogą się pogodzić, a single mają szansę na spotkanie kogoś wyjątkowego.

Koniunkcja Marsa i Neptuna w maju 2022 roku. Możemy teraz spotkać miłość swojego życia

Horoskop miłosny na drugą połowę maja 2022 roku dotyczy trzech zjawisk astrologicznych. Oto, co warto o nich wiedzieć:

1. Koniunkcja Marsa i Neptuna

Spotkanie tych dwóch planet naszego Układu Słonecznego to układ sprzyjający miłości. W nadchodzącym czasie będziemy intuicyjnie wiedzieli, jak zadbać o istniejące więzi i wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, jakie miały miejsce w przeszłości. Znajdziemy sposób na to, by okazać uczucia i naprawić błędy. O wiele łatwiej będzie teraz budować wspólną przyszłość, bo obie strony zaangażują się w pracę nad relacją. W przypadku osób poszukujących drugiej połówki może być natomiast tak, że po raz pierwszy od dawna natkną się na kogoś, kto naprawdę je zrozumie. Pojawi się szansa, by stworzyć nową relację, opartą na szczerości i zaufaniu.

2. Retrogradacja Merkurego

Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że trwa retrogradacja Merkurego. Może ona być dla nas pewnym utrudnieniem, ale jednocześnie pojawi się wiele szans, by wykorzystać wpływ tego zjawiska na nasze życie. Ruch wsteczny tej planety zachęca nas do wspomnień, a powroty do przeszłości umożliwią nam spojrzenie na dawne sprawy z nowej perspektywy. To od nas zależy, w jaki sposób potraktujemy płynącą z tego lekcję. Jeśli zaczniemy myśleć o trudnych przeżyciach, takich jak rozstanie czy odrzucenie, właśnie teraz możemy uporać się z bólem i zapomnieć o nim raz na zawsze. Dzięki temu nabierzemy otwartości i w naszym życiu pojawi się przestrzeń na nowe doświadczenia.

3. Wenus w Baranie

Jeśli chcemy skorzystać z tego sprzyjającego nam układu gwiazd, powinniśmy uważać na nerwy. Za sprawą Wenus w Baranie możemy być niecierpliwi i zirytowani. Ten znak zodiaku oczekuje natychmiastowych efektów swoich działań i niełatwo mu wytłumaczyć, że w niektórych sytuacjach kluczem do sukcesu jest zachowanie spokoju. Umiejętność czekania na to, aż zostaniemy dostrzeżeni i docenieni może sprowadzić do naszego życia wiele szczęśliwych sytuacji. Brak cierpliwości zacznie natomiast wzmagać poczucie odrzucenia i żal wobec bliskich. Jeśli zaczniemy z nimi walczyć, na zawsze stracimy ich zaufanie.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?