Zamknij

Jaki znak zodiaku ma święty Mikołaj? Odpowiedź może was zaskoczyć

23.12.2021 12:22

Choć data urodzin świętego Mikołaja nie jest znana, niektórzy kojarzą go z 24 grudnia i zakładają, że jego znak zodiaku to Koziorożec. Nic bardziej mylnego. Według astrologów posiada on inny znak zodiaku.

Święty Mikołaj
fot. Shutterstock

Którym spośród znaków zodiaku jest święty Mikołaj? Jak twierdzą astrologowie, staruszek w czerwonym płaszczu i z białą brodą jest Strzelcem. Sprawdźcie, dlaczego pasuje do niego akurat ten znak zodiaku.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najmniej czuli. Zachowują się ozięble

Jaki znak zodiaku ma święty Mikołaj?

Święty Mikołaj to jedna z najbardziej lubianych postaci na świecie. Uważa się, że to starszy, jowialny pan roznoszący prezenty dzieciom. Kojarzy nam się z saniami wyładowanymi workami pełnymi podarków, ciągnionymi przez renifery po rozgwieżdżonym niebie. Zastanawialiście się kiedyś, ile ma lat? Na to pytanie nie poznamy odpowiedzi, ale dzięki astrologom możemy przynajmniej dowiedzieć się, jaki jest jego znak zodiaku.

Święty Mikołaj - zodiakalny Strzelec

6 grudnia w wielu miejscach na świecie są obchodzone imieniny Mikołaja, zwane też potocznie mikołajkami. Obdarowujemy się wtedy prezentami, by umilić sobie oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia. Trwa wtedy sezon Strzelca. Według astrologów należy przypisać świętemu Mikołajowi właśnie ten zodiaku. Dlaczego? Oto 3 powody:

1. Jest pełen radości

Święty Mikołaj każdemu kojarzy się z tym, że zawsze ma dobry humor. Jego słynne zawołanie: "Ho, ho, ho!" świadczy o wesołym charakterze i wielkiej serdeczności. Lubi żartować i nie ma osoby, której nie powiedziałby dobrego słowa. Potrafi porozumieć się z każdym.

2. Podróżuje po całym świecie

Aby dostarczyć prezenty dzieciom z całego globu, święty Mikołaj musi przemieszczać się bardzo szybko. Na podróż dookoła świata wystarcza mu zaledwie jedna noc. Jest pracowity, ale nigdy nie brakuje mu energii.

3. Pojawia się i znika

Podobnie jak zodiakalny Strzelec, święty Mikołaj nie potrafi zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Niewiele wiemy o jego życiu prywatnym ani o tym, gdzie spędza cały rok. Ceni sobie swobodę działania, a jego metody pracy od wieków pozostają tajemnicą.

Jak sądzicie - czy Mikołaj rzeczywiście jest zodiakalnym Strzelcem? A może według was posiada inny znak zodiaku?

Zobacz także: Kobiety spod tych znaków zodiaku narzucają się mężczyznom. Często wychodzą na zdesperowane

Jesteś Mirandą, Samanthą, Charlotte czy Carrie? Twój znak zodiaku wskazuje, którą postać najbardziej przypominasz.