Zamknij

Jaki będziesz na starość? Sekrety przyszłości zdradzi... twój znak zodiaku

03.09.2020 12:45

Jesteś ciekaw, jak będzie wyglądała twoja starość i jaki wtedy będziesz? Wszystko zdradzić może twój znak zodiaku. 

Starsza para szczęśliwa na plaży na wydmie nad brzegiem morza
fot. Shutterstock

O tym, że znaki zodiaku mają wiele wspólnego z naszą osobowością, wiemy nie od dziś. Wiemy też, że astrologia ma wpływ na naszą przyszłość i relacje z innymi. Biorąc wszystko to pod uwagę, jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka starość nas czeka. A to pytanie nurtuje niejedną osobę. Jedni bowiem bywają statecznymi dziadkami i babciami w fotelu i z drutami w rękach, inni właśnie na emeryturze zaczynają korzystać z życia. Jeśli jesteś ciekaw tej odległej przyszłości, koniecznie zobacz, co cię czeka!

Zobacz także: Te znaki zodiaku to bratnie dusze! To one zazwyczaj łączą się w pary na całe życie 

Jaki będziesz na starość? Zdradzi to twój znak zodiaku

Jaka starość czeka twój znak zodiaku? Sprawdź i się przekonaj! 

Baran

Baran to prawdziwa rogata i zwariowana dusza. Dlatego też, jeżeli tylko uda mu się dotrwać do starości, co przy jego temperamencie wcale nie jest takie oczywiste, będzie prawdziwym młodzikiem na starość? Co to znaczy? Będzie czerpał życie pełnymi garściami i otaczał się młodymi ludźmi, dla których będzie prawdziwym autorytetem. 

Byk

Byk jest w stanie dożyć długowieczności i czuć się całkiem przyzwoicie na stare lata. I choć zdrowie mu dopisze, bo jest prawdziwym wytrzymałościowcem, trochę gorzej może być z psychiką. Upływające lata go nieco przygnębiają, ale jest w stanie przetłumaczyć sobie wszystko, jeżeli tylko pozostanie aktywny. To klucz do sukcesu! 

Bliźnięta

Jak to leciało w znanej piosence, Bliźnięta nie liczą godzin i lat. W rzeczywistości wiek to dla nich wyłącznie liczba. Najważniejsze jest to, na ile się czują. Potrafią zachować rozsądek i optymistyczne podejście do życia, co u nich przychodzi właśnie z wiekiem. W dodatku mają ogromny dystans do siebie, więc siwy włos czy zmarszczka nie będą dla nich problemem. 

Rak

Rak stara się jak najdalej trzymać od tego, co wiąże się ze starością. Dlatego też nie spotkasz go w kolejce u lekarza. On będzie pracował jak najdłużej się da, a potem korzystał z życia. Jeżeli ktoś zacznie mu wytykać wiek i spróbuje zamknąć w domu, może podupaść na zdrowiu, ze względu na psychiczne samopoczucie. Rak musi czuć wiatr w żaglach, nawet jeżeli w krzyży trochę łupie.

Lew

Lew na starość traci swoją pewność siebie, która przez całe życie napędza go do działania. Dlatego, im dalej w las, tym bardziej może być sfrustrowany. Potrzebuje wokół siebie ludzi, którzy go docenią i nadadzą sens jego istnieniu. W innym przypadku będą rozdrapywać rany i jedynie zamartwiać się upływającym czasem. 

Panna

Panna na emeryturze nieustannie potrzebuje zajęcia. To nie jest typ osoby, która będzie siedzieć w fotelu przed telewizorem z kubkiem herbaty w ręku. Nawet, gdy nie będzie już aktywna zawodowo, musi mieć jakieś zajęcie, które sprawi, że poczuje, że żyje. W innym przypadku może chodzić sfrustrowana i wyżywać się na wszystkich dookoła. 

Waga

Waga sama do końca nie wie, jak podejść do swojej starości. Im więcej ma lat, tym czuje się spokojniejsza. W jej życiu nadchodzi równowaga, którą bardzo sobie ceni. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy spojrzy w lustro. Nie potrafi poradzić sobie z tym, jak wiek zmienia jej ciało i wygląd. Dobrze, żeby miała u swojego boku kogoś, kto będzie jej przypominał, że jest piękna.

Skorpion

Ambitny Skorpion na starość nadal będzie stawiać przed sobą jak najtrudniejsze wyzwania. Problem może pojawić się wtedy, gdy nie będzie potrafił im sprostać. Wówczas jego ambicja będzie urażona, a on sam zacznie zamykać się w sobie. Im częściej jednak będą pojawiać się takie sytuacje, tym z większym dystansem będzie do nich podchodził, co w pewnym momencie zacznie ratować jego psychikę przed depresją. 

Strzelec

Strzelec wciąż brnie do przodu i nawet się nie spostrzeże, gdy nadejdzie starość. Jej z resztą też nie zauważy. To kolejny znak zodiaku, dla którego wiek jest wyłącznie liczbą. Potrafi cieszyć się życiem na każdym jego etapie, a na emeryturze zacznie dostrzegać plusy tego, że w końcu ma czas na spełnianie zaległych marzeń. 

Koziorożec

Koziorożec im jest starszy, tym bardziej zwariowany. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jako młody Koziorożec potrafi czuć się, jakby przeżył już 3/4 swojego życia. A im jest starszy, paradoksalnie, będzie miał coraz więcej energii. To właśnie sprawi, że jego starość będzie naprawdę piękna i szalona. 

Wodnik 

Wodnik będzie w stanie wytrzymać tę okrutną starość, jeżeli tylko znajdzie sobie jakieś nowe hobby, które go pochłonie. To typ bardzo aktywny, który nie potrafi znieść tego, że coś hamuje jego pęd życia. Antidotum na te bolączki może się okazać właśnie nowe, interesujące zajęcie. Lub ekscytująca zabawka, Wodnik jest bowiem także istnym gadżeciarzem. 

Ryby

Ryby nie potrafią poradzić sobie z uciekającymi im przez palce latami. Pogrążone przez całe życie w marzeniach, nie spostrzegą się nawet, gdy nadejdzie jesień życia. I wtedy może się okazać za późno na ich spełnianie. To sprawi, że będą wiecznie zestresowane. Chyba, że uda im się znaleźć w życiu odskocznię, która sprawi, że zapomną o niespełnionych ambicjach. To bardzo ważne. 

Zobacz także: Oto 3 najdziwniejsze znaki zodiaku. To chodzące oryginały!  

Wydaje ci się czasami, że powinieneś urodzić się pod innym znakiem zodiaku? Sprawdź, który pasuje do ciebie najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?