Zamknij

Najlepsza przyjaciółka, czy może rywalka? Twój znak zodiaku zdradza, jaką jesteś siostrą!

02.12.2019 11:57
Dwie siostry przytulone ze sobą, jedna ma na sobie kapelusz, a druga trzyma ją na plecach
fot. Shutterstock

Horoskop może wskazywać nam wiele rzeczy. Okazuje się, że to, jaki masz znak zodiaku, może powiedzieć nawet, jaką jesteś siostrą. Poczytaj o swoich relacjach z rodzeństwem!

W rodzeństwie różnie bywa. Raz się kochamy i spędzamy ze sobą dużo czasu, żeby za chwilę pokłócić się na noże. Pewne jest jedno - to właśnie siostra lub brat są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. To oni znają nas najlepiej, z nimi spędzaliśmy najwięcej czasu i widzieli nas w różnych, często nawet krępujących sytuacjach. Komu zatem zaufać jak nie im? Pytanie tylko, czy sami potrafimy odnaleźć się w relacjach z rodzeństwem. O tym, jaką jesteś siostrą, powie ci znak zodiaku.

Zobacz także: Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia! 

Jaką jesteś siostrą? Sprawdź na podstawie swojego znaku zodiaku

Każdy znak zodiaku ma specyficzne, typowe dla siebie cechy charakteru i inaczej zachowuje się w różnych sytuacjach. Również w relacjach z rodzeństwem. Okazuje się, że to, jaki masz znak zodiaku, określa także to, jaką jesteś siostrą. Sprawdź!

Baran

Potrafisz stanąć murem za swoimi najbliższymi. Zawsze będziesz bronić swojego rodzeństwa przed innymi, choć w bezpośrednich relacjach z siostrą lub bratem bywasz trudny. Wszystko dlatego, że jesteś znakiem niezwykle atencyjnym, zawsze starasz się zwrócić na siebie uwagę i... nie dasz sobą rządzić! To ty musisz mieć zawsze ostatnie zdanie i niekiedy wchodzisz na głowę swojemu rodzeństwu, niezależnie od tego, kto jest starszy.

Byk

Nawet, jeżeli jesteś najmłodsza z rodzeństwa, to ty będziesz tą rozsądną w waszej relacji. Zawsze służysz dobrą radę, a gdy trzeba ogarnąć się w trudnej sytuacji, zrobisz to za waszą dwójkę. Zawsze jesteś też ogromnym wsparciem dla swojego rodzeństwa. To ty służysz ramieniem, w które siostra lub brat mogą się wypłakać.

Bliźnięta

Dla ciebie siostra lub brat jest najlepszym kompanem do zabawy! Przyjaciele to jedno, ale na najlepsze atrakcje zawsze zabierasz swoje rodzeństwo. To wspaniała cecha, dzięki której najbliżsi zawsze chcą utrzymywać z tobą kontakt. Czasami jednak potrafisz zamęczyć ich pytaniami. Mimo tego, nadal cię uwielbiają!

Zobacz także: Z tymi 6 znakami zodiaku zbudujesz najszczęśliwszy związek! 

Rak

Raki są bardzo rodzinne. Nic zatem dziwnego, że zawsze starasz się trzymać blisko swojego rodzeństwa. Macie silną więź, którą podtrzymujesz. Jesteś dla swojej siostry lub brata najlepszą przyjaciółką. Nigdy nie zapominasz o nich, nie masz problemu z dzieleniem się i przede wszystkim... mimo swojej skromności, zawsze staniesz w obronie rodzeństwa.

Lew

Jak żaden inny znak wskoczysz za swoimi bliskimi w ogień. Rodzeństwo nie boi się z tobą iść na koniec świata. Dodajesz im też odwagi, dzięki pozytywnej energii, którą wokół siebie roztaczasz. Jesteś duszą towarzystwa, a swoim blaskiem otaczasz również swoją rodzinę. Jesteś też idealnym doradcą - począwszy od zakupów, skończywszy na życiowych radach, które zawsze są pomocne.

Panna

Nigdy nie oceniasz. Dlatego też ludzie uwielbiają przychodzić do ciebie po radę. Również twoje rodzeństwo. To właśnie ty jesteś osobą, która zawsze służy dobrą radą i z każdej sytuacji znajdzie doskonałe wyjście. Twoje relacje z rodzeństwem kończą się jednak na wysłuchaniu. Cenisz swoją przestrzeń, dlatego też starasz z każdego trzymać na dystans, nawet bliskich. 

Zobacz także: Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Waga

Rodzeństwu oddałbyś wszystko. Oni doskonale o tym wiedzą, w związku z tym, gdy tylko potrzebują "pożyczki", idą do ciebie jak w dym. Sukienki, buty, czy samochód to jednak jedno - dzielisz się również swoimi osiągnięciami i dobrymi radami. W związku z tym po prostu nie da się ciebie nie kochać! A to sprawia, że macie z siostrą lub bratem doskonałe relacje.

Skorpion

Jesteś osobą wybuchową i twoje rodzeństwo wie o tym doskonale. Dość często się kłócicie i zazwyczaj to ty inicjujesz sprzeczki. Robisz to jednak w dobrej mierze. To twój sposób na zakomunikowanie siostrze lub bratu, że robi źle. W ten sposób o nich dbasz i o ni o tym doskonale wiedzą. Czasami jednak warto wyluzować i mniej matkować, a być nieco bardziej rodzeństwem. 

Strzelec

Twoje rodzeństwo doskonale wie, że jesteś typem mędrca i lubisz dawać dobre rady. I cenią to w tobie. Czasami jednak przesadzasz i bywa, że nie do końca przemyślisz pewne rzeczy. Wtedy łatwo zawstydzasz siostrę lub brata, np. zwracając im uwagę w towarzystwie. Warto zwrócić uwagę na to, żeby tyrady na temat rodzeństwa wygłaszać raczej w kameralnym gronie. 

Zobacz także: Japońskie znaki zodiaku - jaki jest twój?

Koziorożec

Rodzeństwu oddałbyś wszystko. Często zdarza się tak, że stawiasz siostrę lub brata na pierwszym miejscu, niekiedy nawet zapominając o sobie samym. Nawet, jeżeli jesteś daleko, starasz się dbać o swoich bliskich. Dzięki temu oni doskonale wiedzą, że zawsze mogą na tobie polegać. I traktują cię jak wzór do naśladowania.

Wodnik

Jesteś siostrą, która zawsze robi wszystko co najlepsze dla rodzeństwa. Starasz się o nie dbać i zawsze pomagać w potrzebie. Wspierasz, bronisz i wzmacniasz więzi. Czasami jednak zbyt łatwo odpuszczasz, gdy nie widzisz, że komuś równie mocno zależy na tobie. Pamiętaj jednak, że taką siostrę jak ty, zawsze się docenia. Nawet, jeżeli ktoś tego nie pokazuje. 

Ryby

Ryby są bardzo wrażliwe, do tego stopnia, że potrafią współodczuwać to, co inni ludzie. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o ich rodzeństwo. Nie musisz mieć brata bliźniaka, żeby czuć to samo co siostra lub brat w danej chwili. Zawsze przeczuwasz, kiedy dzieje im się krzywda. I nigdy nie pozwolisz na to, żeby twoje rodzeństwo czuło się samotne. 

Zobacz także: Co znak zodiaku mówi o twoich preferencjach seksualnych?

Czytając opis swojego znaku zodiaku często dochodzisz do wniosku, że twój znak nie pasuje do ciebie? Nie martw się, wiele osób tak ma. Jeśli chcesz sprawdzić, jaki znak zodiaku do ciebie pasuje, koniecznie odpowiedz na kilka prostych pytań.

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?