Zamknij

Jak zerwać z zodiakalną Wagą? 5 przydatnych wskazówek

08.06.2021 15:20
Zakochani
fot. Shutterstock

Chcesz zakończyć związek z zodiakalną Wagą, ale nie wiesz, jak to zrobić? Oto garść przydatnych rad.

Jak rozstać się z Wagą w możliwie najłagodniejszy sposób? Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalną Wagę? Poznaj jej skrywany sekret!

Jak zerwać z zodiakalną Wagą?

Przed zakończeniem związku z mężczyzną lub kobietą spod znaku Wagi należy koniecznie pamiętać o tym, że jest to znak należący do żywiołu Powietrza. Oznacza to, że choć Waga jest bardzo inteligentna, ma tendencję do bujania w obłokach.

Zobacz także: Jak podrywa Waga? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Jak zakończyć związek z Wagą?

Zerwanie z osobą spod znaku Wagi to trudne zadanie. Jak nie doprowadzić do konfliktu? Oto sposoby:

1. Delikatnie, ale stanowczo

Waga w pierwszej chwili nie zorientuje się, że z nią zrywasz. Nie przyjmie tego do wiadomości. Jeśli nie powiesz wprost: "Chcę zakończyć ten związek", będzie udawała, że cię nie słyszy. Musisz otwarcie zakomunikować, jaką podjąłeś decyzję. W przeciwnym wypadku będzie to dla niej jedna z wielu rozmów o relacji, która właśnie się rozwija.

2. Nie wdawaj się w negocjacje

Gdy Waga dowie się, że to moment rozstania, będzie przerażona perspektywą bycia porzuconą. W pierwszym odruchu zacznie się zastanawiać, co zrobiła źle, nerwowo planując natychmiastowe wprowadzenie poprawek. Albo od razu spróbuje cię przy sobie zatrzymać, albo spróbuje o tym porozmawiać za kilka dni. Wtedy będzie gotowa przeprosić za wszystko, byle tylko nie dopuścić do zakończenia związku. Nie decyduj się na takie rozmowy, bo wykorzysta twoje poczucie winy.

3. Spróbuj ją zrozumieć

Zodiakalna Waga nie zawsze zatrzymuje przy sobie partnera dlatego, że go kocha i nie może bez niego żyć. W wielu przypadkach wynika to z tego, jaką ma osobowość. Wagi nie potrafią znieść myśli o rozstaniu, bo ich największym marzeniem jest to, by wszyscy ich lubili i akceptowali. Kiedy więc najbliższa osoba postanawia od nich odejść, wpadają w kryzys.

4. Opieraj się zalotom

Jak nietrudno się domyślić, Waga będzie usiłowała odwieść cię od decyzji o zakończeniu relacji. Spróbuje wykorzystać do tego swoje atuty, zacznie eksponować urodę albo kusić gestami, a nade wszystko postara się być czuła i zwodnicza jednocześnie. Jeśli dasz się uwieść, jeszcze tego samego wieczoru przekona cię, że zerwanie wcale nie było potrzebne. Musisz przejrzeć jej grę i twardo się postawić. Kiedy chce, potrafi wmówić ludziom wszystko.

5. Uważaj na udawany chłód

Inną strategią, jaką może wykorzystać Waga podczas rozstania, jest okazywanie obojętności. Nie będzie zasmucona ani zazdrosna, ze spokojem przyjmie informację o zerwaniu i zaproponuje, żebyście zostali przyjaciółmi, nie zadając żadnych pytań. To jej sposób na radzenie sobie z lękiem. Wcale nie chce sprawić ci w ten sposób przykrości, więc nie bierz tego do siebie. Z czasem na pewno dowiesz się, jak ważny dla niej byłeś, ale najpierw daj jej czas na oswojenie się z nową sytuacją.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Wagi. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?