Zamknij

Jak traktujesz swoje rodzeństwo? Twój znak zodiaku zdradzi szczerą do bólu prawdę

08.09.2020 10:28
Siostry w kraciastych spodniach od piżamy leżą na łóżku i rozmawiają ze sobą
fot. Shutterstock

Jaką jesteś siostrą lub jakim jesteś bratem? Twój znak zodiaku zdradzi, jak traktujesz swoje rodzeństwo!

Dobrze jest mieć rodzeństwo. Choć często bywa tak, że się kłócimy, z drugiej strony też zawsze możemy na siebie liczyć. Niezależnie od tego, czy jesteś najstarszy czy najmłodszy, masz brata czy siostrę - nawet, jeżeli nie od razu, po latach docenia się zalety posiadania rodzeństwa. Choć czasami bywa i tak, że dostrzegamy wady. Wszystko zależy od naszego znaku zodiaku. To właśnie on potrafi pokazać najlepiej, jacy jesteśmy jako siostra lub brat. Gotowi na poznanie prawdy?

Zobacz także: Jaki będziesz na starość? Sekrety przyszłości zdradzi... twój znak zodiaku

Jak traktujesz swoje rodzeństwo? Zdradzi to twój znak zodiaku

Okazuje się, że każdy znak zodiaku zupełnie inaczej zachowuje się w stosunku do swojego rodzeństwa.

To właśnie nasz charakter i to, pod jaką gwiazdą się urodziliśmy, może wskazać nam, czy jesteśmy przyjaźni dla siostry lub brata, czy może zazwyczaj dajemy im popalić.

Baran 

Baran uwielbia wywoływać kłótnie. Zawsze musi mieć ostatnie słowo i rację, nawet, jeżeli wie, że jej nie ma. To jest właśnie jego największy problem. Dlatego tak często kłóci się z rodzeństwem. Nawet, gdy jest najmłodszy, pokazuje, że jest najlepszy i najmądrzejszy. 

Byk

Byk, gdy tylko poczuje, że coś jest nie po jego myśli, zamyka się w sobie. W związku z tym potrafi tygodniami nie rozmawiać ze swoim rodzeństwem i jest na tyle uparty, że nigdy pierwszy nie wyciągnie ręki. Dlatego też często zdarza się, że nie potrafi utrzymać żadnej relacji, nawet tej najbardziej wartościowej. 

Bliźnięta

Bliźnięta potrafią wyczuć słaby punkt. Zwłaszcza w przypadku swojego rodzeństwa, które znają na wylot. Powoduje to, że potrafią urazić brata lub siostrę dogłębnie. Nikt tak celnie nie trafi w ich czuły punkt, właśnie jak Bliźnięta.

Rak 

Rak jest znakiem zodiaku bardzo rodzinnym, a co za tym idzie, ma w głowie wizerunek idealnej rodzinki. I także idealnego rodzeństwa. Gdy coś zaczyna dziać się nie po jego myśli, a o to bardzo łatwo w codziennym życiu, zaczyna się frustrować. A całe zdenerwowanie przelewa na swoje rodzeństwo, ma bowiem skłonności do wyżywania się na bliskich..

Lew

Lew uwielbia rywalizację i nienawidzi przegrywać. Zawsze musi być na pierwszym miejscu. Choć wskoczyłby za swoje rodzeństwo w ogień, przed rodzicami zawsze będzie zgrywał tego lepszego. Nie wspominając już o tym, że tak po prostu musi być, inaczej za wszelką cenę będzie udowadniał, że jest lepszy od siostry lub brata. 

Panna

Panna jest bardzo przemądrzała, niemal w każdej dziedzinie swojego życia. Również, jeżeli chodzi o jej rodzeństwo. Zawsze służy dobrą radą, ale też zawsze ma coś do powiedzenia na temat życia siostry i brata. A prawdziwą satysfakcję sprawia jej mówienie "a nie mówiłam". Uwielbia oceniać innych i przede wszystkim - umoralniać swoje rodzeństwo.

Waga

Waga nie przepada za kłótniami i raczej w takich sytuacjach znika w cieniu. Problem polega jednak na tym, że cicha woda brzegi rwie. Jeżeli rodzeństwo nadepnie jej na odcisk, potrafi po cichu się zemścić. Nigdy nie możesz być pewien, kiedy uderzy.

Skorpion 

Skorpion, choć jest życzliwy dla swoich bliskich, potrafi być bardzo pamiętliwy. Tym samym w najmniej odpowiednim momencie wyciągnie wszystkie brudy z przeszłości, a tych w przypadku rodzeństwa potrafi nazbierać się naprawdę sporo. Lepiej się z nim nie kłócić.

Strzelec

Strzelec w przypływie emocji mówi wszystko, co mu ślina na język przyniesie. Tym samym najpierw coś powie, a potem przemyśli, że to mogło urazić drugą osobę. Bywa szczery do bólu i jego rodzeństwo już się z pewnością o tym przekonało. Czasami warto jego słowa puścić mimo uszu.

Koziorożec

Koziorożec bywa bardzo opiekuńczy i pomocny dla swoich bliskich, ale... rywalizacja to jego drugie imię. Dlatego wszystko będzie ładnie i kolorowo, jeżeli nie spróbujesz być lepszym od niego. Wówczas możesz liczyć na to, że kilka razy oberwie ci się za brak pokory.

Wodnik

Wodnik ma problemy z wyrażaniem uczuć. Dlatego też trudno mu utrzymać dobre relacje z rodzeństwem. Jeżeli brat lub siostra nie zadbają o to, żeby być blisko niego, może zacząć się od nich oddalać. Zawsze jednak w razie potrzeby mogą liczyć na jego pomoc. Zamiast mówić, on po prostu woli działać. 

Ryby

Ryby to prawdziwe marzycielki. A to znaczy, że zamiast żyć blisko rodziny, wolą zamknąć się w swoim świecie i pogrążyć w fantazjach. To ma swoje plusy, ale też minusy, bowiem potrafią odsunąć się od rodzeństwa i to nieświadomie. Jeżeli chcesz być bliżej siostry lub brata spod tego znaku, po prostu bądź delikatny i spróbuj z nim porozmawiać. 

Zobacz także: Te 3 znaki zodiaku przeżyją cudowną jesień. Czekają je niezapomniane chwile! 

Wydaje ci się czasami, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? Sprawdź, czy przypadkiem nie powinieneś urodzić się pod inną gwiazdą. 

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?