Zamknij

Jak podrywa Koziorożec? 5 oznak, że mu się podobasz

26.08.2020
Aktualizacja: 26.08.2020 13:14
zakochana para
fot. Shutterstock

Po czym poznać, że mężczyzna Koziorożec cię podrywa? W jaki sposób okazuje uczucia? Oto rzeczy, które powinnaś wiedzieć.

Mężczyzna spod znaku Koziorożca jest bardzo skryty i nieufny w stosunku do nowo poznanych osób. Jeśli chcesz wiedzieć, czy mu się spodobałaś, musisz być bardzo czujna. Są sposoby na to, by to odkryć!

Zobacz także: Zodiakalny Koziorożec w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Jak uwodzi mężczyzna Koziorożec?

Mężczyzna Koziorożec w miłości sprawia wrażenie bardzo niedostępnego. Nawet kobieta, którą jest zainteresowany, może mieć wrażenie, że jest przez niego traktowana bardzo chłodno. Możesz czuć, że jesteś mu obojętna, a on w tym samym czasie będzie myślał o tobie bez przerwy... Ten mężczyzna zdecydowanie nie lubi się dzielić tym, co czuje. Nie zaryzykuje, dopóki nie nabierze pewności. Dlatego pierwszą oznaką jego szczerego zainteresowania powinno być dla ciebie to, że zainwestował w waszą znajomość wiele czasu. Jeśli jest wytrwały i konsekwentnie utrzymuje z tobą kontakt, możesz mieć pewność, że rozważa możliwość zbliżenia się do ciebie.

Drugą oznaką mówiącą o tym, że Koziorożec obdarzył cię cieplejszymi uczuciami, jest to, że zaczął cię testować. Sam podchodzi do ciebie małymi kroczkami, ale jednocześnie na każdym kroku sprawdza, w jakim stopniu zaangażowałaś się w tę znajomość i czy naprawdę może na ciebie liczyć. Wielu Koziorożców przez kilka miesięcy się z kimś przyjaźni, zanim nawiąże romans i w twoim przypadku też może tak być. Nie spodziewaj się po nim nagłych i nieprzemyślanych kroków.

Chociaż mężczyzna Koziorożec kontroluje swoje emocjonalne odruchy, jest inny sposób na to, aby z jego zachowania wywnioskować, czy coś do ciebie czuje. Czy traktuje cię czasami aż do przesady poważnie? Nie możesz o was żartować, bo Koziorożec wszystko bierze osobiście? Jeśli lekko rzucasz jakiś temat, on z namysłem go rozważa, jakby to było coś bardzo istotnego? Ten typ zachowań jest właściwy Koziorożcom, które odkryły w sobie emocjonalne przywiązanie do kogoś.

Często jest tak, że kiedy mężczyzna Koziorożec odkrywa w sobie uczucia do kobiety, uznaje to za powód do przeprowadzenia tzw. "poważnej rozmowy". Musisz być przygotowana na to, że wszystko powie wprost i będzie oczekiwał, że odniesiesz się do tego z uwagą i szacunkiem. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić mężczyznę, który sam z siebie zachęca do omówienia ze szczegółami tego, na czym sprawy stoją... On jednak będzie chciał grać z tobą w otwarte karty.

Najwięcej kosztuje go otworzenie się na bliskość i okazywanie czułości. Jeśli zaczyna cię przytulać, trzymać za rękę albo głęboko patrzeć ci w oczy, znaczy to dla niego o wiele więcej, niż znaczyłoby dla innych mężczyzn. W jego odczuciu to jest przełom, na który zdecydował się tylko dla ciebie. W miłości mężczyzna Koziorożec okazuje swoje uczucie przede wszystkim poprzez przełamywanie własnych lęków przed odrzuceniem. Przekraczanie strefy bezpieczeństwa to dla niego najwyższa forma emocjonalnego poświęcenia. Doceń to, bo jeśli tego nie zrobisz, zamknie się przed tobą na wieki.

Nie wiesz jeszcze, który znak zodiaku jest dla ciebie? Sprawdź!