Zamknij

Ile godzin snu potrzebuje twój znak zodiaku? Osobom spod niektórych znaków wystarczy zaledwie godzina!

04.03.2020 14:23
Para śpi w łóżku
fot. Shutterstock

Po 6 godzinach snu czujesz się wypoczęty i gotowy do pracy? A może nawet 14 godzin snu nie starcza i po wstaniu z łóżka snujesz się jak cień? Okazuje się, że liczba godzin potrzebnego tobie snu zależy od... znaku zodiaku!

Czy są tu jakieś "ranne ptaszki"? A może należycie do grona śpiochów, którym wiecznie za mało snu? Od dawna wiemy, że standardowe 8-9 godzin snu, które zalecają specjaliści, nie sprawdza się we wszystkich przypadkach.

Niektóre osoby nie są w stanie wyleżeć w łóżku dłużej niż 6-7 godzin, a są też takie, którym nawet 12 godzin nie wystarczy na odpowiednią regenerację. Ile godzin snu potrzebujesz? Może to być zależne od twojego znaku zodiaku!

Ile godzin snu potrzebuje twój znak zodiaku

Ile godzin snu potrzebuje twój znak zodiaku? Sprawdź, kto jest największym śpiochem, a komu niewiele trzeba, aby tryskać energią!

Baran

Baran to dość aktywny znak zodiaku, któremu zależy przede wszystkim na spełnianiu ambicji. Nie lubi tracić czasu, ale jednocześnie też zdaje sobie sprawę, że odpowiednia regeneracja zapewnia "czystość" umysłu i otwartą głowę. Dlatego też osoby spod tego znaku zodiaku nie śpią dłużej niż 7-9 godzin. Jeśli z kolei zabiorą się za realizowanie jakiegoś projektu, tak się wkręcą, że wystarczy im jedynie 6 godzin snu.

Byk

Byk na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim przyjemności. Doskonale radzi sobie z wypełnianiem obowiązków i powierzonych mu zadań, ale kocha też odpoczywać. Dlatego w jego przypadku sen może trwać i trwać - nie ma w tej kwestii górnej granicy. Dlatego też osoby spod znaku Byka trzeba czasami dopilnować, aby na pewno wstały na czas. Np. w weekendy są w stanie obudzić się dopiero wtedy, kiedy dopadnie je większy głód, czyli dopiero... na obiad.

Bliźnięta

Bliźnięta uwielbiają skrajności i kontrasty. Jeżeli trzeba usiąść nad ważnym projektem, będą wykonywać go do momentu, kiedy skończą. Sen w takich chwilach jest nieważny. Z kolei jeśli postawią sobie za cel odpoczynek ponad wszystko, mogą spać nawet 12 godzin, byle się zregenerować. Jednak optymalną liczbą godzin snu dla Bliźniąt jest 9. Zadowolone będą też z godzinnej drzemki w ciągu dnia.

Rak

Rakowi nie potrzeba do szczęścia niczego poza własnymi czterema ścianami i bliską osobą u boku. Osoby spod tego znaku zodiaku najlepiej regenerują się w zaciszu domowym, pod kocykiem. Duży relaks przynosi mu dobry film lub dobra książka, ale najlepiej odpoczywa podczas snu. Ile godzin snu potrzebuje? 12 i więcej!

Lew

Lew uwielbia otaczać się ludźmi. Lubi być w centrum uwagi, a najbardziej baterie ładuje w momentach, kiedy coś się dzieje. Lew nie może przegapić okazji pojawienia się w ciekawym miejscu lub spotkania z ciekawymi ludźmi, dlatego ma dość płytki sen. Zamiast przespać ciągiem 10 godzin, wybiera drzemki w ciągu dnia. Jeśli już jednak przymierzy się do takiego odpoczynku, musi mieć ku temu odpowiednie warunki - najlepiej duże i wygodne łóżko.

Panna

Panna na pierwszym miejscu stawia pracę. Dlatego też, jeśli ma coś do zrobienia, nie pójdzie spać, dopóki nie skończy. Panna też nie zaśnie, jeśli będzie wiedziała, że czekają ją jakieś obowiązki. Dlatego też osoby spod tego znaku zodiaku śpią najczęściej po 7 godzin i to w momentach kiedy wiedzą, że wszystkiego dopilnowały.

Waga

Waga to bardzo towarzyski i pomocny dla innych znak zodiaku. Waga uwielbia otaczać się ludźmi i chce się czuć potrzebna. Osoby spod tego znaku mało czasu spędzają w domu i to same ze sobą. Dlatego też sen jest jedyną chwilą, którą mają w pełni dla siebie. Waga potrzebuje 8 godzin pełnego snu, ale też muszą wprowadzić się w odpowiedni nastrój, aby nic ich nie wybudzało. W tej sytuacji sprawdzą się długa kąpiel lub dobra książka.

Skorpion

Skorpion to niezwykle zaangażowana osoba, która jeśli się czymś pasjonuje, myśli o tym na okrągło. W dodatku osoby spod tego znaku są urodzonymi perfekcjonistami dlatego też wciąż myślą, że coś mogły zrobić lepiej i nie mogą przez to spokojnie spać. Skorpion ma zwykle przerywany sen - ciągiem jest w stanie przespać godzinę. Następnie się budzi, kontroluje sytuację i znowu zapada w godzinną drzemkę. Jednak żeby w pełni odpoczął, powinien spać minimum 8 godzin.

Strzelec

Strzelec uważa, że spanie to strata czasu. Przez całe życie działa na wysokich obrotach i uważa, że doba to za krótko na realizację wszystkiego, co sobie zaplanował. Niemal każdą chwilę Strzelec chce poświęcić na swój rozwój i doskonalenie się. Nic dziwnego więc, że Strzelcowi potrzeba zaledwie 6 godzin snu, aby był zwarty i gotowy do dalszych działań.

Koziorożec

Koziorożec najlepiej wie, co mu jest do szczęścia potrzebne. Osoby spod tego znaku zodiaku stawiają sobie ambitne cele i same potrafią ocenić, ile czasu zajmie im ich osiągnięcie. Nie znoszą porad, które mówią co i jak powinny robić. Dlatego też same ocenią, ile w danym momencie swojego życia potrzebują snu. Koziorożce są zdyscyplinowane i nie pozwalają sobie na brak kontroli. Dlatego też, kiedy jest czas na pracę, chodzą jak w zegarku. Odpuszczają sobie dopiero na wakacjach. I to też nie zawsze.

Wodnik

Wodnik to cholernie inteligentny znak zodiaku. Ma analityczny umysł i zawsze musi wszystko dokładnie przemyśleć. Zanim pójdzie spać, też robi sobie mały "rachunek sumienia". Osoby spod tego znaku zodiaku wiedzą np., że 8-godzinny sen jest zdrowy dla organizmu, ale kalkulują, czy jeżeli pośpią krócej to bardzo się to na nich odbije. W dodatku przez te rozmyślania i analizowanie bardzo ciężko im zasnąć. Wodnik potrzebuje 8 godzin snu, ale też dodatkowej godziny na wyłączenie myślenia.

Ryby

Ryby są wrażliwe, romantyczne i zwykle bujają w obłokach. To też osoby, które potrzebują sporo snu, aby móc uwolnić się od przyziemnych spraw życia codziennego. Ryby uwielbiają też śnić i pamiętać później o tym, co im się śniło. Dlatego szczególnie dużą wagę powinny przykładać do fazy snu, w której mogą to robić do woli.

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?