Zamknij

Czeka nas czarna seria rozstań. Nadchodzi retrogradacja Wenus

13.12.2021 15:08

Retrogradacja Wenus w Koziorożcu rozpocznie się 19 grudnia 2021 roku i zakończy 29 stycznia 2022. Zobacz, co to dla ciebie oznacza.

Kobieta
fot. Shutterstock

Nie wszystkie znaki zodiaku odczują nadchodzące tygodnie jako bolesny czas, ale z pewnością wszyscy zauważą spore zmiany. Na czym będą one polegać?

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najmniej czuli. Zachowują się ozięble

Horoskop miłosny na grudzień 2021 roku

Retrogradacja Wenus w grudniu 2021 sprawi, że nasze życie uczuciowe wysunie się na pierwszy plan. Każdy z nas będzie musiał podjąć decyzję, co chce zrobić w bliskiej relacji z drugą osobą. Wielu z nas niemal z dnia na dzień dojdzie do wniosku, że woli zrezygnować i odejść, zamiast walczyć o związek. Dlaczego tak będzie? Astrologowie wyjaśniają, że wynika to z układu planet.

Retrogradacja Wenus w Koziorożcu - grudzień 2021 i styczeń 2022 roku

Co czeka nas w miłości w nadchodzących tygodniach? Oto, na co warto się przygotować:

1. Przelotne romanse? Zdecydowanie nie teraz

Wenus w nadchodzącym czasie będzie się znajdować pod wpływem Koziorożca. Ten znak zodiaku traktuje miłość poważnie i nie bawi się w niezobowiązujące flirty. Wierzy, że warto inwestować w te więzi, które mają przyszłość i nie boi się okazywać zaangażowania. Nawet jeśli niektórzy z nas lubią czasem spotykać się z ludźmi jedynie dla zabawy, teraz poczujemy, że nas to nudzi. Zaczniemy się natomiast zastanawiać, czy bylibyśmy szczęśliwi w stałym związku.

2. Czas dokonać wyboru

Jeśli jest w naszym życiu osoba, z którą czujemy się związani, pojawi się teraz okazja, by zacieśnić relację albo pokazać, jak bardzo nam zależy. Czy chcemy się teraz zadeklarować, czy może wręcz przeciwnie? Każda para, która postanowi teraz włożyć pracę w budowanie bliskiej więzi, stworzy trwały fundament dla relacji. Jednak niektórzy nie będą się czuli na to gotowi. To może doprowadzić do rozstania.

3. Wszystko albo nic

Chociaż retrogradacja w naturalny sposób jest przez nas odczuwalna jako spowolnienie w pewnym aspekcie życia, nie będziemy kierować się jedynie refleksjami. Zauważymy teraz, że wiele decyzji podejmujemy instynktownie. Będziemy chcieli postawić wszystko na jedną kartę. Jeśli pragniemy się o coś postarać, warto teraz postępować odważnie. Druga osoba to doceni i zapragnie być z nami szczera.

Zobacz także: Kobiety spod tych znaków zodiaku narzucają się mężczyznom. Często wychodzą na zdesperowane

Jesteś Mirandą, Samanthą, Charlotte czy Carrie? Twój znak zodiaku wskazuje, którą postać najbardziej przypominasz.