Zamknij

Co twój znak zodiaku mówi o tym, jakim jesteś przyjacielem? Nasze podejście do innych zapisane jest w gwiazdach

Katarzyna Leszczyńska
27.04.2020 16:04
Znak zodiaku mówi o tym, jakim jesteś przyjacielem
fot. pexels.com

Sprawdź, jakim przyjacielem jesteś. 

To, pod jaką gwiazdą się urodziliśmy, wpływa na nasz charakter i kontakty międzyludzkie. Kształtuje zarówno nasze upodobania, jak i relacje z innymi. Portal Cosmopolitan.pl określił, jak poszczególne znaki zodiaku zachowują się w przyjaźni.

Baran

Barany mają bardzo dobrą intuicję i są szczere z innymi. Dlatego przyjaciele przychodzą do nich po porady dotyczące związków. Uwielbiają też z nimi imprezować. Barany mają doskonałe poczucie humoru i są bardzo towarzyskie. Dodają również odwagi nieśmiałym przyjaciołom.

Byk

Ludzie bezgranicznie mu ufają. Każdy powierzony bykowi sekret jest u niego bezpieczny. Dlatego też przyjaciele czują się bezpiecznie w jego towarzystwie. Choć nie łatwo jest zdobyć jego zaufanie, gdy się do nas przekona, będzie najwierniejszym przyjacielem.

Bliźnięta

Dusza towarzystwa. Szybko nawiązuje przyjaźnie, jednak równie szybko potrafi zmienić swoje podejście do poszczególnych osób. Lepiej nie nadużywać jego zaufania. Wówczas z przyjaciela można przerodzić się w śmiertelnego wroga osoby spod tego znaku zodiaku.

Rak

Bardzo emocjonalnie podchodzi do przyjaźni. Zamiast być „kumplem” staje się prawdziwą mamą w swojej paczce. Jest wyrozumiały i zawsze znajdzie czas, żeby wysłuchać swoich przyjaciół. Samemu jednak niezwykle rzadko się uzewnętrznia. Dlatego ma problem z emocjami, ponieważ zbyt dużo problemów innych go przytłacza.

Znak zodiaku wpływa na nasze kontakty z przyjaciółmi

Lew

Lubi być w centrum uwagi, dlatego nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów z innymi. Nie ma problemu z mówieniem o sobie, przez co wiele ludzi zarzuca mu wyrozumiałość. On zazwyczaj jednak podświadomie się uzewnętrznia, żeby nie wprawiać w zakłopotanie innych. Dlatego jest duszą towarzystwa. Czasami jednak przyjaciele czują się nieważni w jego otoczeniu.

Panna

W swoje relacje z przyjaciółmi wkłada bardzo dużo energii, co nie zawsze jest odwzajemnione. Ma jednak grupę najbliższych przyjaciół, których docenia i którym jest bezgranicznie oddana. Zbyt duże grono znajomych wprawia ją w uczucie niepokoju. Boi się fałszywych przyjaciół.

Waga

Bardzo towarzyska, wszyscy zawsze są pod wrażeniem jej uroku osobistego. Choć zawsze stara się być sprawiedliwa, niektórzy zarzucają jej dwulicowość. Wszystko dlatego, że widząc przewinienie u najlepszego przyjaciela, nie stanie po jego stronie.

Skorpion

Wejdzie w ogień, żeby ochronić swoich przyjaciół. Zawsze obroni swojego przyjaciela, jeżeli dojdzie do konfrontacji. Jego lojalność jest nieoceniona, ale też w niektórych przypadkach przerażająca. Jeżeli ktoś skrzywdzi jego lub jego przyjaciół – na pewno dostanie za swoje.

Znak zodiaku wpływa na nasze kontakty z przyjaciółmi
fot. pexels.com

Strzelec

Trudno mu się uzewnętrznić. Zazwyczaj skryty w sobie, nie lubi mówić o swoich uczuciach. Przyjaciele jednak wiedzą, że są dla niego ważni. Swoje uczucia pokazuje przede wszystkim w gestach. Zawsze stara się dostrzec w ludziach ich dobre strony.

Koziorożec

Prawdziwy przywódca stada. Jest odpowiedzialny i ma poczucie obowiązku za grupę. Dlatego zazwyczaj to on jest przywódcą paczki. Potrafi dbać zarówno o siebie, jak i o innych. Dlatego też ludzie zawsze liczą się z jego zdaniem. Zgubić go może jednak pewność siebie. To, co dla niego jest żartem, w oczach innych może być postrzegane jako cięta uwaga.

Wodnik

Łatwo go rozdrażnić, ale jest niezwykle lojalny. Choć charakteryzuje go dystans w stosunku do otoczenia, ci co go znają wiedzą, że jest osobą bardzo empatyczną. Dlatego też nie boją się otwarcie rozmawiać z nim o swoich problemach. Z jego zdaniem liczą się wszyscy przyjaciele.

Ryby

Bardzo wrażliwe, zawsze starają się godzić wszystkich w paczce. Gdy dochodzi do konfrontacji stają się mediatorem. Wierzy, że każdy człowiek jest dobry, a jedynie emocje go ponoszą. Potrafią w delikatny sposób przekazać trudne wiadomości. Dlatego przyjaciele przychodzą do nich po poradę, choć sami często wiedzą, jaka będzie odpowiedź.

Friends