Zamknij

Chiński znak zodiaku: Tygrys. Poznaj charakterystykę tego znaku!

30.01.2020
Aktualizacja: 30.01.2020 08:20
chiński znak zodiaku tygrys
fot. Shutterstock

Sprawdź, jakie cechy posiada chiński znak zodiaku Tygrys. Jakie posiada cechy osoba urodzona w roku Tygrysa? Poznaj mocne i słabe strony osoby spod tego znaku zodiaku.

Osoby urodzone w roku Tygrysa, jeśli tylko będą chciały, osiągną co tylko sobie wymarzą. Nic nie jest poza zasięgiem ich możliwości.

Sprawdźcie, jakie jeszcze cechy posiadają osoby urodzone w roku Tygrysa!

Horoskop chiński: Tygrys

Lata Tygrysa: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022.

Tygrysy mają niesamowitą osobowość. Są żywiołowe i spontaniczne, z nimi nikt się nie nudzi. Osoby spod tego znaku bardzo chętnie poznają nowe osoby, które stają się ich wiernymi przyjaciółmi z dnia na dzień. To prawdziwa magia Tygrysów, które bardzo lubią wykorzystywać swój urok w sferze prywatnej oraz zawodowej. Nie ma osoby, która by się im oparła.

Przepisem na sukces Tygrysów jest ciężka praca, która jest systematyczna i uczciwa. Dzięki takiej postawie Tygrysy są zawsze doceniane przez swoich pracodawców. Osoby spod tego znaku zodiaku mają również bardzo dużo szczęścia, jeśli coś przeskrobią ich znak, pomoże im się wywinąć od poważniejszych kłopotów.

Tygrys - osobowość

Osoby urodzone w roku Tygrysa są bardzo wrażliwe i emocjonalne. Często są zbyt uparte, przez co mogą wiele stracić. To tradycjonaliści, którzy nie lubią zmian. Ich bardzo istotną cechą charakteru jest chęć rywalizacji. Bardzo to lubią, dlatego, kiedy tylko nadarzy się okazja podejmują wyzwanie.

Tygrysy lubią przewodzić grupie, dlatego bardzo często są szefami lub przewodniczącymi. Mają bardzo silne poczucie własnej wartości, co często jest przyczyną drobnych konfliktów. Tygrysy są wygadane i bardzo inteligentne, zawsze trzymają rękę na pulsie, kiedy coś się dzieje.

Zalety Tygrysa:

 • szczerość,
 • otwartość,
 • hojność.

Wady Tygrysa:

 • samolubność,
 • impulsywność,
 • pochopność.

Tygrys - miłość

Tygrysy w miłość na tle innych znaków wypadają bardzo kolorowo. Osoby o znaku Tygrysa uwielbiają flirtować i to zachowanie dotyczy obu płci. Mają duszę kochanką, dlatego tak dobrze odnajdują się w tej roli. W miłości są bardzo spontaniczne, uwielbiają być w stanie zakochania. Namiętność to ich drugie imię. Tygrysy płeć przeciwną przyciągają jak magnes, dlatego tak łatwo jest im znaleźć partnera. Osoby spod tego znaku potrafią roztoczyć wokół siebie magiczną aurę, która sprawi, że związana z nimi osoba nie zapomni tych magicznych chwil do końca życia.

Tygrys - kariera i praca

Osoby urodzone w roku Tygrysa bardzo szybko się uczą. Nie lubią rutyny, dlatego bardzo chętnie zmieniają swoją pracę. Dzięki niesamowitej spostrzegawczości z łatwością przychodzi im podejmowanie skomplikowanych decyzji. Tygrys to urodzony przywódca. Świetnie sprawdzi się na stanowiska kierowniczych, kiedy będzie musiał zmotywować innych do pracy. To również typ wojownika, który nie poddaje się zbyt szybko.

Tygrys - zdrowie

Zazwyczaj Tygrysy cieszą się dobrym zdrowiem, ponieważ są bardzo aktywne. Uprawiają nawet kilka dyscyplin sportowych. Rzadko chorują i mają świetną kondycję. Drobne dolegliwości nie są w stanie sprawić, że odwołają zaplanowany wcześniej trening. Zdarza się jednak, że przez nadmierny wysiłek fizyczny wystąpi u nich kilka urazów. Przed treningiem Tygrysy powinny pomyśleć o dokładnym rozgrzaniu całego ciała.

Kolejność w zodiaku: trzeci.
Szczęśliwe kolory: szary, niebieski, biały, pomarańczowy.
Szczęśliwe liczby: 1, 3, 4.
Szczęśliwe kamienie: szafir.
Planeta rządząca: Uran.
Miesiąc przypisany do znaku: luty.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Wodnik.

Znani ludzie urodzeni w roku Tygrysa:

 • Tom Cruise,
 • Leonardo Di Caprio,
 • Christian Bale,
 • Jon Bon Jovi,
 • Marilyn Monroe,
 • Charles de Gaulle.

Jaki masz znak zodiaku?

Zobacz także: Chiński znak zodiaku: Bawół. Czym się charakteryzuje?

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?