Zamknij

Chiński znak zodiaku: Bawół. Czym się charakteryzuje?

23.01.2020
Aktualizacja: 30.01.2020 07:52
horoskop chiński bawół
fot. Shutterstock

Sprawdź, czym charakteryzuje się chiński znak zodiaku Bawół. Poznaj jego mocne strony, a także dowiedz się, kto znany urodził się w roku Bawoła.

Horoskop chiński pod znakiem Bawołu może osiągnąć, cokolwiek będzie chciał. 

Jeśli urodziliście się w chińskim roku Bawoła macie również bardzo wiele talentów, które w trakcie życia dadzą o sobie znać.

Horoskop chiński: Bawół

Lata Bawoła: 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021.

Bawół ma bardzo mocną osobowość, jest również pragmatykiem, który twardo stąpa po ziemi. Trudno mu znaleźć w sobie optymizm. Człowiek urodzony w tym roku przygotowany jest na ciężką pracę, aby osiągnąć wymarzony sukces. Wszystkie Bawoły są uczciwe i prawdomówne, bardzo łatwo można mu zaufać. Osoby spod tego znaku zodiaku szybko nawiązują nowe znajomości, są drobiazgowe i dokładne. Jeśli coś obiecają, na pewno dotrzymają danego słowa. Mało kto jest również tak sumienny, jak Bawół. Można na nim polegać, ponieważ dokładnie wypełni każde zlecone mu zadanie.

Bawół - osobowość

Osoby spod tego znaku zodiaku mają liczne grono oddanych przyjaciół, którzy stoją za Bawołem murem. Bawoły bardzo rzadko podejmują przełomowe decyzje w swoim życiu. Czasami Bawoły potrafią być bardzo uparte, co niezbyt dobrze wpływa na ich relacje z bliskimi. Bawoły są silne, odważne i bezpośrednie, co nie zawsze jest dla nich pozytywną cechą. 

Bawoły mają bardzo duże życiowe ambicje, które wiążą z rodziną i pracą. Osoby spod tego chińskiego znaku zodiaku są również tradycjonalistami, którzy dużą rolę przywiązują do rodziny oraz partnera. Bawoły lubią rozwój osobisty, dzięki wrodzonej cierpliwości nauka przychodzi im bardzo łatwo i szybko osiągają wysoko postawione poprzeczki. Nic go również nie zatrzyma przed spełnieniem marzeń. Bawół ma wszystko dokładnie zaplanowane, dlatego bardzo dobrze wypełnia swoje obowiązki.

Zalety Bawoła:

 • pracowitość,
 • cierpliwość,
 • uprzejmość.

Wady Bawoła:

 • despotyczność,
 • konserwatyzm,
 • upartość.

Bawół - miłość

Bawoły w miłość są bardzo ostrożne. Muszą mieć również absolutną pewność, że ich wybór jest trafny. Nie lubią zmian, dlatego, jeśli zdecydują się na związek, będą o niego walczyć. Zakochany Bawół bardzo rzadko mówi o uczuciach, częściej woli udowodnić miłość swoimi czynami.

Bawół - kariera i praca

Osoby spod tego znaku są bardzo utalentowane i uważne dlatego są doceniane przez kolegów z pracy. Bawoły dbają o szczegóły, ponieważ są bardzo dobrze zorganizowane, wszystko przychodzi im z łatwością.

Bawół - zdrowie

Bawoły są silne i wytrzymałe, dlatego mogą cieszyć się długim życiem i dobrym zdrowiem. Nie chorują zbyt często i szybko wracają do formy. Bawół może mieć problemy z jelitami, dlatego powinien zwracać uwagę na to, co je.

Kolejność w zodiaku: drugi.
Szczęśliwe kolory: biały, zielony, żółty, brązowy.
Szczęśliwe liczby: 1, 3, 5.
Szczęśliwe kamienie: akwamaryn.
Planeta rządząca: Saturn.
Miesiąc przypisany do znaku: styczeń.
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Koziorożec.

Znani ludzie urodzeni w roku Bawoła:

 • Hans Christian Andersen,
 • Charlie Chaplin,
 • Walt Disney,
 • Jim Carey,
 • Księżna Diana,
 • Anthony Hopkins.

Zgadzasz się z naszym horoskopem?

Zobacz także: Chiński znak zodiaku: Szczur. Dowiedz się, czym się charakteryzuje!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?