Zamknij

W tym tygodniu na niebie wystąpi niezwykłe zjawisko. Ma miejsce tylko raz w roku

14.10.2021 11:59
Kosmos
fot. Shutterstock

Według astrologów 17 października 2021 roku otworzy się Brama Arcturus. To zjawisko o silnych właściwościach magicznych.

Brama arkturiańska to ważne wydarzenie astrologiczne tej jesieni. Ma ono miejsce wtedy, gdy gwiazda centralna naszego Układu - Słońce - wyrównuje się z Arkturem, jedną z najjaśniejszych gwiazd na nocnym niebie.

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Brama Arcturus - 17-19 października 2021 roku

Astrologowie uważają, że nasze Słońce i gwiazda Arktur (Alfa Boötis) raz w roku się ze sobą łączą. Gdy tylko znajdą się w jednej linii, ludzkość ma możliwość czerpać z wpływu czerwonego olbrzyma. Arktur jest nie tylko potężny (około 25 razy większy do Słońca), lecz także posiada niezwykle silne promieniowanie - świeci 215 razy jaśniej niż nasza gwiazda. Istnieje możliwość, że tworzy też własny układ planetarny.

Niegdyś uważano Arktura za gwiazdę przewodnią, która pomaga w morskich podróżach. Dziś natomiast jest postrzegany jako gwiazda, która wspiera człowieka w poszukiwaniu szczęścia - nazywany w legendach Swati, czyli "bardzo dobroczynny", zasłużył na swój przydomek tym, że dodawał ludziom siły i determinacji w trudnych chwilach.

Symboliczne znaczenie tej gwiazdy mówi nam, że na dobrobyt zasługują ci, którzy posiadają czyste, szlachetne intencje. Jeśli nie oszukujemy, nie usiłujemy nikogo wykorzystać i nie zamierzamy nikomu szkodzić, nasza ciężka praca z pewnością zostanie nagrodzona.

W 2021 roku obie gwiazdy - Arcturus i Słońce - ustawiają się w jednej linii na dwa dni: od 17 do 19 października. Sprawdź, jak możesz wykorzystać ich energię.

Brama Arktura - znaczenie astrologiczne

W astrologii Brama arkturiańska jest postrzegana podobnie jak Brama Lwa. To czas na optymizm - wierzenia związane z tą gwiazdą opierały się na przekonaniu, że ustawiając się naprzeciwko Słońca gwiazda Arktur "przekazuje" mu swoją jasność i dobroć.

Co to oznacza dla człowieka? To, że czasem warto się rozchmurzyć, zaufać sobie, nabrać więcej wiary w możliwość spełnienia swoich pragnień. Astrologia traktuje Bramę Arcturus jako czas, w którym możemy nie brać życia aż tak poważnie jak zwykle i spojrzeć na sprawy z dystansu. Gwiazda uczy nas, że z takim nastawieniem o wiele łatwiej spełnić swoje marzenia i poradzić sobie z problemami.

W dniach 17-19 października możemy wybaczyć komuś, kto nas kiedyś zranił, albo sobie samemu, jeśli dręczą nas bolesne wspomnienia. Warto zrobić coś miłego dla drugiego człowieka i nie oczekiwać, że się za to odwdzięczy. Potraktuj kogoś łagodnie i z czułością. Zaopiekuj się osobą, która cię potrzebuje.

W tych dniach o wiele łatwiej jest uwierzyć, że wszystkie zjawiska we Wszechświecie mają jakiś głębszy sens, nawet jeśli go nie rozumiemy. To poczucie, że wszystko składa się w całość, zachęca do szukania bliskości z innymi.

Zobacz także: Mężczyzna Baran - co najbardziej lubi w kobietach? Sprawdź, jakiej partnerki szuka