Zamknij

Zdjęcie jedno na milion. Kosmiczny statek przeleciał na tle Słońca

30.04.2021 09:52
Słońce
fot. Shutterstock

Astrofotograf Andrew McCarthy uchwycił niesamowity obraz. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda Słońce z bliska, zobaczcie je koniecznie. Robi ogromne wrażenie.

Andrew McCarthy prowadzi na Instagramie profil, na którym publikuje dość nietypowe zdjęcia kosmosu. Lubi wypatrywać statków kosmicznych na tle planet i gwiazd. Jego fotografia ISS na tle Słońca to widok, który niełatwo będzie zapomnieć.

Zobacz także: Noc na Ziemi widziana z perspektywy kosmosu. Światła miast robią wrażenie

Statek kosmiczny na tle Słońca

Obiekty w kosmosie, które pozostają w ruchu, mogą na krótko ustawić się w jednej linii. Pasjonaci kosmosu wypatrują takich widoków przez teleskop, a jeśli dysponują odpowiednim sprzętem, uwieczniają ten obraz na zdjęciu. Andrew McCarthy wykonał już fotografię Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przelatującej na tle Księżyca. Teraz uchwycił ją w pobliżu Słońca.

Zdjęcie robi ogromne wrażenie, bo obraz gwiazdy naszego Układu Centralnego jest na nim bardzo szczegółowy. Wygląda to tak, jakby Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wpadała prosto w żywy ogień.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Słońca

Na zdjęciu można z łatwością zobaczyć, że ISS przelatywała akurat na tle niezwykle aktywnego obszaru na Słońcu. Widoczne na zdjęciu kształty to nic innego jak rozbłyski słoneczne - wybuchy rozgrzanej do czerwoności plazmy. Stacja astronautów znajdowała się oczywiście w bezpiecznej odległości. Mimo to zdjęcie McCarthy'ego działa na wyobraźnię.

Jak wam się podoba?

Zobacz także: Jak naprawdę wygląda panorama Marsa? W sieci pojawił się jej fałszywy obraz

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?