Zamknij

"Zawartość kobiecej torebki w kosmosie powiększa się". Zabawne nagranie z misji Inspiraton4

23.09.2021 10:36
Kosmos
fot. Shutterstock

Jak wyglądał moment otwarcia włazu do kopuły obserwacyjnej podczas misji Inspiration4? Zobaczcie, czego doświadczyli członkowie załogi.

Misja Inspiration4 dobiegła końca. Był to jeden z najbardziej ekscytujących momentów dla ludzkości - w kosmos wybrali się amatorzy, a nie zawodowi astronomowie. Po 6 miesiącach szkolenia mogli już znaleźć się na orbicie, na dodatek wyżej niż ISS. Do sieci trafiło nagranie z momentu otwarcia włazu do kopuły obserwacyjnej.

Zobacz także: Życie w kosmosie mogło istnieć długo przed nami. Odkryto planetę, która to potwierdza

Inspiration4 - co to za misja?

Misja Inspiration 4 od SpaceX była historycznym dokonaniem w dziejach. Przyświecało jej założenie, że przestrzeń kosmiczna należy do wszystkich - nie tylko do agencji takich jak NASA. Elon Musk udowodnił, że ludzie mogą się tam wybrać w podróż, dla przyjemności. To zapowiedź ery komercyjnych lotów w kosmos.

Zaawansowany postęp techniczny zbliża nas coraz bardziej do stworzenia takich statków, które pozwolą organizować loty pasażerskie. Falcon 9 zabrał członków załogi na orbitę, a następnie bezpiecznie sprowadził na Ziemię.

Widok z okna zapierał dech. Uczestnicy misji obserwowali kosmos przez specjalną kopułę obserwacyjną. Zobaczcie, jaka była ich pierwsza reakcja na to, co zobaczyli.

Otwarcie włazu kopuły misji Inspiration4

Karol Wójcicki z profilu "Z głową w gwiazdach" napisał o tym filmiku żartobliwie: "Okazuje się, że zawartość kobiecej torebki w kosmosie powiększa się co najmniej dwukrotnie". Widać na nim jak Hayley, członkini załogi, wyjmuje z torebki... osłonę boku pokrywy. Kto by pomyślał, że coś takiego mogło się tam zmieścić.

Chcielibyście znaleźć się na pokładzie tego statku?

Zobacz także: NASA chce tworzyć budowle z księżycowego pyłu. Nie zgadniecie, jak zamierza to osiągnąć

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?