Zamknij

Na Ziemi istnieje wyspa, która wygląda jak Mars. Zachwycający krajobraz

22.02.2021 09:26
Mars
fot. Shutterstock

Wyspa Devon w Kanadzie to miejsce o fascynującym krajobrazie. Jednak istnieją też tacy, którzy doszukują się w nim dowodów na teorie spiskowe przeciwko NASA.

Ukształtowanie terenu i kolor gruntu na wyspie Devon bardzo przypominają krajobraz Czerwonej Planety. Niektóre miejsca są tak łudząco podobne, że według niektórych powinniśmy się zastanowić, czy misje kosmiczne NASA nie są oszustwem.

Zobacz także: Niezwykłe zjawisko w USA. Na niebie ukazał się słup słoneczny

Wyspa Devon w Kanadzie. Wygląda jak Mars

Łazik Perseverance niedawno wylądował na Marsie. Przebywa obecnie w kraterze Jezero, skąd przesłał już pierwsze kolorowe zdjęcia. Niedługo zobaczymy stworzone przez niego panoramiczne obrazy, pozwalające dostrzec szczegóły, których dotychczas nie zarejestrowano.

Zanim to się jednak stanie, przestrzeń do popisu mają zwolennicy teorii spiskowych. Jak podaje portal GeekWeek.pl, odezwały się głosy twierdzące, że zdjęcia przesłane do tej pory przez NASA zostały wykonane... w Kanadzie.

Jak się okazuje, istnieje tam wyspa, której wygląd do złudzenia przypomina marsjański krajobraz. Możemy tam zobaczyć wiele skał i wzgórz posiadających charakterystyczną rdzawo-pomarańczową barwę, a także krater uderzeniowy. Devon znajduje się w Archipelagu Arktycznym i przez wzgląd na swoje surowe warunki do dziś pozostaje największą niezamieszkaną wyspą na Ziemi.

Nic więc dziwnego, że badacze kosmosu ze stowarzyszenia Mars Society postanowili utworzyć marsjańską bazę właśnie w tej okolicy. Prowadzą tam szkolenia dla ludzi, którzy mogą w przyszłości skolonizować Czerwoną Planetę. W pobliżu często kręcą się łaziki, bo zespół naukowców testuje na tym terenie ich możliwości technologiczne. Dokonania wyprawy filmuje telewizja Discovery Channel.

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi uważają, że w tym właśnie miejscu powstają wszystkie materiały NASA rzekomo pochodzące z Marsa. W ich przekonaniu nasza planeta jest jedyną w kosmosie, a Amerykańska Agencja Kosmiczna jest manipulowana przez rządzących nimi jaszczurów-kosmitów. Płaskoziemcy stworzyli zestawienia marsjańskich obrazów i zdjęć wykonanych na wyspie Devon. Chociaż na pierwszy rzut oka widać różnicę, która nie pozwala wierzyć w ich teorię, trzeba przyznać - podobieństwo obu miejsc jest bardzo duże.

Zobacz także: NASA ma nowy sposób na szukanie kosmitów. Będzie wypatrywać w kosmosie ich śmieci

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?