Zamknij

To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta

06.07.2021 10:35
Rzeka Lena w Rosji
fot. Shutterstock

Najnowsze zdjęcie satelitarne od NASA wygląda jak dzieło sztuki współczesnej. Zostało podpisane słowami: "Chcielibyśmy powiesić to na ścianie w swoim domu". Aż trudno pojąć, że to rzeczywisty obraz.

Rzeka Lena w Rosji oglądana z perspektywy kosmosu stanowi niepojęty widok. Pracownicy NASA nazwali go surrealistycznym pięknem.

Zobacz także:  Sinice w Bałtyku widać nawet z kosmosu. Przerażający obraz

Najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity

Zdjęcia satelitarne Ziemi pozwalają nam podziwiać odległe miejsca, do których sami nie moglibyśmy dotrzeć. Rzeka Lena, płynąca przez azjatycką część Rosji, w obwodzie irkuckim i Jakucji, w czasie syberyjskiej zimy jest niemal niedostępna dla człowieka. Temperatura w jej okolicach w styczniu wynosi około −40 °C.

Jej zamarznięte brzegi oglądane z góry to niezwykle malowniczy obraz. Wyglądają jak wizja artystyczna twórcy sztuki współczesnej, a nie delta rzeki. Fotografia opublikowana przez NASA to zdecydowanie najbardziej dziwaczne zdjęcie Ziemi z satelity.

Rzeka Lena w Rosji

Rozległe tereny podmokłe rozciągające się od północno-wschodniej Syberii do Oceanu Arktycznego przez większość miesięcy w roku są zamarznięte i jałowe, ale wyłaniają się spod lodu na krótkie arktyczne lato. Rozpuszczone w wodzie liście, wraz z torfem i gałęziami, odznaczają się na fotografii na zielono. Zobaczcie, jak niezwykle wyglądają prowadzące do nich dopływy. Tak wygląda rzeka Lena w Rosji pod koniec zimy:

Robi wrażenie, prawda?

Zobacz także: Takich ujęć Słońca jeszcze nie widzieliście. Mogą was zaskoczyć