Zamknij

To była pierwsza pełnia Księżyca w tym roku. Internauci z całej Polski dzielą się niesamowitymi zdjęciami

19.01.2022 12:49
Kosmos
fot. Shutterstock

18 stycznia miała miejsce pierwsza pełnia Księżyca w 2022 roku. Dzięki doskonałym warunkom pogodowym zjawisko można było obserwować gołym okiem w wielu miejscach w Polsce. Do sieci trafiły najpiękniejsze zdjęcia.

Zjawisko zwane Pełnią Wilczego Księżyca wzbudza spore emocje. Pierwsza pełnia w roku według dawnych wierzeń ma bowiem szczególne znaczenie - spełniają się wtedy życzenia. 18 stycznia 2022 roku na niebie ukazało się wspaniałe widowisko. Internauci z całej Polski postanowili pochwalić się swoimi zdjęciami.

Zobacz także: Widmo Brockenu widziane z samolotu. Niezwykłe nagranie astrofotografa

Pełnia Wilczego Księżyca 18 stycznia 2022

18 stycznia 2022 roku na chwilę przed godziną 1:00 w nocy dopełniła się pełnia Księżyca. To wydarzenie zwane jest Wilczym Księżycem. Występuje co roku jako pierwsza pełnia, rozpoczynająca 12-miesięczny cykl.

Warunki, jakie panowały tej nocy, sprzyjały obserwacji. Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach", zachęcał przede wszystkim do tego, by wypatrywać chwili wschodu Księżyca. Fani postanowili pójść za jego radą i podzielili się wspaniałymi zdjęciami.

Tak wyglądała pierwsza pełnia Księżyca w 2022 roku

Księżyc podczas wtorkowej pełni był niezwykle malowniczy. Internauci z całej Polski mieli okazję się nim zachwycać. Jeśli ominęły was te widoki, przypatrzcie się im teraz. Może następnym razem będziecie mieli ochotę wypatrywać wschodu Księżyca?

Zobacz także: NASA chce tworzyć budowle z księżycowego pyłu. Nie zgadniecie, jak zamierza to osiągnąć

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?