Zamknij

Ten kraj oglądany z kosmosu wygląda jak tiramisu. A wcale nie są to Włochy

03.08.2021 09:27
Kosmos
fot. Shutterstock

Astronauta Thomas Pesquet podzielił się niezwykłym obrazem Australii widzianej z pokładu stacji kosmicznej. Internauci dopatrzyli się w nim znanego włoskiego deseru i czekoladowych naleśników.

Thomas Pesquet, członek załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i astronauta ESA, pochwalił się swoimi najnowszymi zdjęciami z przelotu nad australijskim kontynentem. Te widoki sprawią, że zgłodniejecie!

Zobacz także: Czy potrafisz znaleźć Księżyc na tym obrazku? Niezwykła zagadka od NASA

Słone jeziora w Australii

Stacja ISS przelatywała właśnie nad Australią, gdy oczom astronautów ukazał się niezwykły widok. Części z nich spodobał się do tego stopnia, że musieli go uwiecznić. Co ich tak zafascynowało? Słone jeziora - rzadko występujące na tych terenach zjawisko. Okresowo wysychające zbiorniki zależne są w dużej mierze od opadów deszczu, bo pojawiają się i znikają wraz ze zmieniającymi się porami roku.

Występują na terenach gorących i suchych, wszędzie tam, gdzie silne parowanie i brak odpływu wód do morza prowadzą do gromadzenia się soli. Ziemia wokół słonych jezior jest dość jałowa, nie zobaczymy na niej pasów zieleni. Białe i kremowe wody kontrastują z jej brązowym zabarwieniem. Z perspektywy kosmosu stanowi to fascynujący widok.

Ten kraj oglądany z kosmosu wygląda jak tiramisù

Internauci stwierdzili jednogłośnie, że tereny Australli Południowej, na których występują słone jeziora, na zdjęciach z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wyglądają... słodko. U wielu z nich te obrazy wywołały skojarzenia ze znanym włoskim deserem tiramisù, a pozostała część pomyślała o crêpes - francuskich naleśnikach.

Spójrzcie sami, jak wyglądają te niezwykłe jeziora. Czy wy też widzicie tu jakiś deser?

Zobacz także: To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta