Zamknij

Tak wygląda wschód Słońca widziany z kosmosu. To zdjęcie zapiera dech

14.06.2021 09:11
Kosmos
fot. Shutterstock

Lubicie oglądać wschody Słońca? W takim razie koniecznie zobaczcie, jak wygląda to zjawisko z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Astronauci przebywający na pokładzie ISS mają niebywały widok z okna. Nic dziwnego, że opisują swoje zdjęcia w poetycki sposób. Najnowszy post na Instagramie NASA jest zatytułowany słowami: "Ucz się od kwiatów - zawsze zwracaj się w stronę Słońca".

Zobacz także:  Zaćmienie Księżyca na tle Drogi Mlecznej. Przepiękne zdjęcie od NASA

Wschód Słońca widziany z kosmosu

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię raz na 90 minut - to oznacza, że codziennie można na niej zobaczyć aż 16 wschodów i zachodów Słońca. Wydawałoby się więc, że załoga powinna się do nich przyzwyczaić. Jak się jednak okazuje, wcale tak nie jest. Każde z tych zjawisk za każdym razem robi na astronautach wielkie wrażenie.

Na najnowszym zdjęciu przesłanym z ISS możemy zobaczyć wschód Słońca nad Oceanem Indyjskim. Wyraźnie zarysowuje się na tle ziemskiej orbity i kontrastuje z ciemnymi chmurami.

Wschód Słońca nad Ziemią

"Nie potrafimy wymyślić żadnych słów w jakimkolwiek języku, które potrafiłyby oddać piękno Słońca wschodzącego nad orbitą. A wy potraficie?" - czytamy pod postem NASA. Zobaczcie sami, jak wygląda to zjawisko. Co byście powiedzieli o tej fotografii?

Zobacz także: Oto najstraszniejsze gwiazdy we Wszechświecie. Nagranie mrozi krew w żyłach

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?