Zamknij

Tak wygląda Afryka widziana z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Film od NASA robi wrażenie

16.04.2021 10:14
Afryka
fot. Shutterstock

Astronauci NASA przebywający na pokładzie ISS zarejestrowali 25-minutowy film ukazujący Afrykę z kosmosu - od Czadu aż do Madagaskaru. Zobaczcie, jak pięknie wygląda.

Agencja NASA podzieliła się niesamowitym nagraniem. Tak wygląda Afryka, gdy patrzy się na nią z pokładu stacji badawczej znajdującej się na orbicie Ziemi.

Zobacz także: Chmury świecące w nocy. To zdjęcie NASA robi furorę

Afryka widziana z kosmosu

Na najnowszym filmie od NASA mamy możliwość popatrzeć na Afrykę z góry. Astronauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej stworzyli długie nagranie, na którym widać cały kontynent - 30,37 mln km² terenu, czyli około 20% powierzchni Ziemi. Choć trudno to sobie wyobrazić, patrząc na zdjęcia satelitarne, mieszka tam ponad miliard ludzi. 

Kontynent leżący na południe od Morza Śródziemnego jest najgorętszy na świecie. Skrajna temperatura najcieplejszego momentu dnia w niektórych częściach Afryki może sięgać nawet około +60 °C. Są tam zarówno olbrzymie obszary pustyń, jak i sawanny o gorącym klimacie z wyraźnie zaznaczoną porą suchą i deszczową.

W Afryce żyje wiele zwierząt, których nie możemy spotkać w wielu innych miejscach na Ziemi. Należą do nich słoń, lew, żyrafa, hipopotam, nosorożec czy zebra.

Afryka widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Film ma aż 25 minut długości. Możemy na nim zobaczyć cały kontynent. Tak prezentuje się Afryka, gdy spogląda się na nią z kosmosu:

Jak wam się podoba?

Zobacz także: Jak naprawdę wygląda panorama Marsa? W sieci pojawił się jej fałszywy obraz

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?