Zamknij

Ta kobieta ma szansę wygrać bilet na Księżyc. To piękna i utalentowana pani inżynier

30.07.2021 09:32
Kosmos
fot. Shutterstock

Projekt dearMoon, którego zwyciężczyni będzie miała szansę polecieć w przestrzeń kosmiczną, zbliża się do szczęśliwego zakończenia. Znamy już nazwisko pierwszej finalistki konkursu.

Jak podaje focus.pl, do finału zmierza nietypowy projekt związany z podróżą w kosmos. Pierwszą osobą, która ma szansę zdobyć bilet na Księżyc, jest dr Tracy Fanara. Zobaczcie, czego możemy się dowiedzieć o tej fascynującej postaci.

Zobacz także: Czy potrafisz znaleźć Księżyc na tym obrazku? Niezwykła zagadka od NASA

Projekt dearMoon. Kobieta ma szansę wygrać bilet na Księżyc

Projekt dearMoon powstał w 2018 roku z inicjatywy japońskiego miliardera Yusaki Maezawy. Kiedy zbudowano rakiety SpaceX, postanowił wykupić w nich kilka miejsc z myślą o lotach turystycznych, które miały się odbyć w przyszłości. W 2020 roku wiadomo już było, że niedługo będzie można wybrać się w taką podróż, więc mężczyzna wystosował dość ciekawe ogłoszenie. Zapowiedział, że zabierze na Księżyc wybrankę swojego serca.

Maezawa szybko wycofał się z tego projektu. W krótkim czasie zgłosiło się tak wiele chętnych kobiet, że po przemyśleniu sprawy wpadł na zupełnie inny pomysł. Założył stronę internetową dearMoon, na której prowadzona jest rekrutacja członków misji kosmicznej. Miliarder poszukuje teraz utalentowanych ludzi o wyrazistej osobowości. Chce zabrać w kosmos własną załogę.

Znamy już nazwisko pierwszej osoby, która ma szansę dołączyć do wyprawy. To dr Tracy Fanara z San Francisco. Kobieta jest naukowcem i artystką, a na dodatek wyróżnia się niezwykłą urodą. Pracuje jako kierownik wydziału ds. modelowania wybrzeża w National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), a wcześniej zarządzała wieloma projektami badawczymi. W wolnym czasie tworzy rzeźby i obrazy, a także nagrywa muzykę.

Tracy Fanara - finalistka projektu dearMoon

Piękna i utalentowana pani inżynier zgłosiła się do projektu, żeby kultywować ideę ochrony jakości życia na Ziemi i w kosmosie. Od lat jest zaangażowana w walkę z globalnym ociepleniem i działa na rzecz środowiska. Na co dzień zajmuje się przede wszystkim badaniem warunków panujących w wodach na naszej planecie. Udział w projekcie dearMoon pozwoliłby jej poszerzyć zakres naukowych zainteresowań. Marzy o tym, żeby promować ekologię nie tylko na powierzchni globu, lecz także w przestrzeni kosmicznej.

Życzycie jej wygranej?

Zobacz także: To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta