Zamknij

Sonda kosmiczna uchwyciła niezwykłe zjawisko. Ziemia wygląda na tym zdjęciu przerażająco

23.07.2021 10:27
Kosmos
fot. Shutterstock

To jedno z ciekawszych ujęć zaćmienia Słońca, jakie kiedykolwiek powstały. Cień, który na nim zobaczycie, z pewnością zrobi na was wrażenie.

Gdy Księżyc znajduje się między Ziemią a gwiazdą centralną naszego Układu, zachodzi zjawisko, które nazywamy zaćmieniem Słońca. Występuje ono regularnie, co wynika z ruchu ciał niebieskich. Choć wraz z rozwojem nauki i postępem technologii ludzkość zyskała tysiące możliwości jego obserwowania, a co za tym idzie - zdążyła się z nim oswoić, nadal potrafi przerażać.

Zobacz także: Czy potrafisz znaleźć Księżyc na tym obrazku? Niezwykła zagadka od NASA

Zaćmienie Słońca widziane z kosmosu

Zaćmienie Słońca 10 czerwca 2021 roku dostarczyło nam wielu niezapomnianych widoków. Diabelskie rogi wyłaniające się z morskiej wody, obłędne obrazy o poranku podczas przesilenia letniego, niezwykłe zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - to tylko niektóre z nich. Choć zaćmienie to cyklicznie występujące zjawisko, zawsze wzbudza spore emocje. Od zarania dziejów wywołuje niepokój, bo wiąże się przecież z tym, że nad Ziemią na chwilę zapada ciemność.

Agencja NASA opublikowała właśnie obrazy zarejestrowane przez sondę kosmiczną, która bada powierzchnię naszej planety. Dzięki wykonanym przez nią fotografiom możemy zobaczyć, jak przedstawia się zaćmienie Słońca na Ziemi widziane z góry.

Tak wygląda Ziemia podczas zaćmienia Słońca

Cień Księżyca kładący się na powierzchni naszego globu to przerażający obraz. Na zdjęciach wykonanych przez sondę DSCOVR możemy zobaczyć, jak wędruje przez biegun północny.

Robi wrażenie, prawda?

Zobacz także: To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta