Zamknij

To zjawisko astronomiczne będzie nam towarzyszyć aż do listopada! Przez to możesz być rozdrażniony

11.09.2020 12:46
Nocne niebo pełne gwiazd i mieniące się różnymi kolorami
fot. Shutterstock

Retrogradacja Marsa to zjawisko astronomiczne, które potrwa aż do listopada! I ma na nas bardzo duży wpływ.

Choć wydawać się może, że gwiazdy i planety są od nas bardzo odległe i jedyny wpływ, jaki mogą na nas wywrzeć, to zachwyt, gdy je obserwujemy, w rzeczywistości sprawa ma się o wiele inaczej. Okazuje się bowiem, że zjawiska astronomiczne, podobnie jak te meteorologiczne, mogą mieć na nas ogromny wpływ. Przede wszystkim na nasze samopoczucie - fizyczne i psychiczne. Okazuje się, że to zjawisko, które właśnie się rozpoczęło i potrwa do listopada, będzie dla wrażliwców naprawdę uciążliwe.

Zobacz także: Nowa mapa Księżyca wygląda niesamowicie! W takiej wersji jeszcze go nie widzieliście! 

Retrogradacja Marsa potrwa do listopada. Jak na nas wpłynie?

Retrogradacja Marsa, bo o tym zjawisku mowa, rozpoczęła się 10 września. Okazuje się, że potrwa do 14 listopada i dla wielu z nas nie będzie przyjemna. 

Mars jest bowiem planetą waleczną. To oznacza, że potrafi wyssać z nas niemal wszystkie siły. Przez to możemy czuć się gorzej, będziemy senni, ale też... bardzo rozdrażnieni.

Retrogradacja Marsa może zatem spowodować, że będziemy o wiele bardziej kłótliwi i łatwo będzie nas wyprowadzić z równowagi. W dodatku ta planeta sprawi, że będziemy o wiele bardziej impulsywni, a co za tym idzie - możemy podejmować decyzje bez wcześniejszego ich przemyślenia. Warto zatem dłużej nad wszystkim się zastanowić i podejść do każdej zmiany z pewną dozą ostrożności.

Energia, jaką Mars nam odda, może jednak mieć też pozytywne skutki. Wielu z nas w końcu w siebie uwierzy i dzięki temu może naprawdę sporo zyskać. Przez te dwa miesiące odczujemy naprawdę silną energię, która sprawi, że łatwiej będzie nam wziąć odpowiedzialność za nasze działania. 

Zobacz także: Pełnia Księżyca może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sprawdź, co może się wydarzyć! 

Myślisz, że opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Może urodziłeś się pod inną gwiazdą? Sprawdź to!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?