Zamknij

Ruszają zdjęcia do pierwszego filmu, który zostanie nakręcony w kosmosie. Aktorka pokazała pracę na planie

22.09.2021 12:23
Kosmos
fot. Shutterstock

Nastały czasy, w których filmy o tematyce kosmicznej będą kręcone... w kosmosie. Po raz pierwszy w historii aktorzy rozpoczynają pracę nad produkcją takiego dzieła.

Rosyjska Agencja Kosmiczna startuje z przełomowym przedsięwzięciem w historii kina. Wszystko wskazuje na to, że niedługo obejrzymy film stworzony na ISS. Nosi tytuł "Wyzwanie".

Zobacz także: Życie w kosmosie mogło istnieć długo przed nami. Odkryto planetę, która to potwierdza

Pierwszy film nagrany w kosmosie

W ostatnich miesiącach Rosyjska Agencja Kosmiczna straciła sympatię wielu fanów astronomii. Wywołany przez nią wypadek na ISS stworzył uszkodzenia, które trudno zlokalizować - wiadomo jednak było, że z ich powodu stacja może niedługo spłonąć. Wszystko wskazuje na to, że nie ma już powodów do niepokoju. Roskosmos rozpoczyna właśnie pracę nad produkcją filmową, która ma powstać właśnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Główną rolę w historycznym filmie zagra kobieta - 36-letnia Julia Peresild kończy właśnie szkolenia mające na celu przygotowanie jej do lotów parabolicznych w stanie nieważkości i ćwiczenia skoków ze spadochronem. Rosjanka pokazała na Instagramie, w jaki sposób szykuje się do swojej roli.

Julia Peresild na planie filmu "Wyzwanie"

Rosyjska aktorka podzieliła się z fanami nagraniami i zdjęciami z pracy na planie. Trzeba przyznać, że są imponujące. Jesteście ciekawi tego filmu?

Zobacz także: NASA chce tworzyć budowle z księżycowego pyłu. Nie zgadniecie, jak zamierza to osiągnąć

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?